Стрімкі скелі Йосеміті – саме те, що манить скелелазів

Одна з головних визначних пам’яток парку – це стрімкі скелі, що велично підносяться над долиною. Завдяки їм Йосеміті щороку відвідує безліч скелелазів. Поруч із цими скелями знаходиться Табір 4, від якого почався розвиток скелелазіння в США.

Half_Dome_Yosemite_2Сьогодні це найбільший центр скелелазіння у світі, тут збираються відомі професіонали, щоб підкорювати високі прямовисні скелі, а новачки навчаються такої майстерності на триметрових валунах. Найпривабливіша для скелелазів скеля – це Ель Капітан, висота якої становить 910 метрів. На ній є маршрути різних рівнів складності, які можна підкорювати цілий рік.
Узимку багато Йосемітських доріг закриті, але долина Йосеміті доступна для відвідування протягом усього року. Влітку туристи можуть прогулятися стежками до водоспадів, гаїв із гігантськими секвоями або піднятися на вершини гір. Для охочих є можливість узяти напрокат велосипеди, щоб поїздити околицями й оглянути визначні пам’ятки. Взимку водоспади сковує крига, а стежки завалює снігом, але від навколишнього пейзажу віє спокоєм. В цей період парк ніби повертається в минуле, в часи, коли він не був великим туристичним центром. Half_Dome_Yosemite_3Парк Йосеміті також є відмінним місцем для гірськолижного відпочинку. Тут знаходиться найстаріший гірськолижний курорт у Каліфорнії – Баджер Пасс Скі.
Одна з найвідоміших скель парку – Хаф Доум, що представляє величезний гранітний купол на сході долини. Він має висоту 144 метри. Це дуже популярна скеля, яку навіть було зображено на пам’ятних монетах номіналом 25 центів у США. Вперше цю скелю було підкорено в 1875 році, а сьогодні на неї вже є кілька маршрутів.
Скеля Лост Аррова Спаер відома тим, що стоїть окремо від інших і є своєрідною гранітною колоною в долині Йосеміті. У популярній серед альпіністів книзі «50 сходжень Північної Америки» докладно описано сходження на вершину цієї скелі.Half_Dome_Yosemite_4На півдні національного парку Йосеміті знаходиться гай Марипоса, названа на честь округу Каліфорнії. Це найбільший гай із секвоями в парку – в ному росте кілька сотень гігантських дерев, покритих червоною шишкуватою корою. Їхній вік нараховує кілька сотень років, це найдовговічніші “істоти” на землі. Найстаріше дерево в гаю – Гігант Грізлі, вік якого оцінюється від 1900 до 2400 років.Half_Dome_Yosemite_Дерево Вавона з довжиною кола в 27 метрів у 1881 році було нахилене, а в його стовбурі прорубали тунель, щоб кінні екіпажі, а потім і автомобілі могли вільно переїжджати через нього. Незабаром воно стало популярною пам’яткою парку. Його вік налічує 2300 років.
Найкрасивішим озером парку вважається озеро Міррор, що перекладається як «дзеркало»: його поверхня ідеально відображає навколишні скелі і гори, представляючи для спостерігачів прекрасне видовище. Це озеро – залишки величезного стародавнього льодовикового озера, яке в минулому покривало майже всю долину Йосеміті. Half_Dome_YosemiteВ озері Міррор відображаються скелі Норт Доум і Хаф Доум, навколо росте густий ліс, а по берегах є кілька цікавих піших маршрутів.
Скелі і гігантські дерева – не єдині пам’ятки цього заповідника, який став знаменитим завдяки прекрасним водоспадам. Ці величні потоки води, що падають зі скель, вражають красою і потужністю і є головним об’єктом для фотосесій серед туристів. Водоспадів у парку безліч – ніде в світі немає такого зосередження водоспадів на невеликій території, і найкраще їх оглядати навесні, коли сніг розтанув, збільшивши кількість води в гірських річках. У травні і квітні водоспади досягають піку своєї могутності, а в кінці літа перетворюються в тонкі цівки води, деякі водоспади навіть пересихають.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *