Неймовірний Йосеміті або красоти Йосемітського національного парку (США)

Водоспади Йосеміті
Водоспади Верхній Йосеміті і Риббон вважаються одними з найвищих у світі, а Йосеміті, Вернал і Брайделвейл – найпопулярнішими.
Майже з кожної ділянки Йосемітського парку видно хоча б один водоспад, а з майданчика Сьєрра Пойнт – видно відразу чотири водоспади.

yosemiteЙосемітський водоспад – головний символ парку, зображений майже на всіх фотографіях цього заповідника. Його висота близько 740 метрів, він займає сьоме місце в світі за висотою. Його утворює річка Йосеміті, що бере свій початок у горах і протікає широкою долиною, досягаючи високої стрімкої скелі, з якою вона обрушується з величезною швидкістю. Навесні талий сніг значно підживлює річку, і водоспад стає особливо гучним – його чути по всій долині.
Щоб повністю насолодитися видом цього водоспаду, потрібно здійснити подорож аж до його вершини, на яку веде звивиста стежка з кількома оглядовими майданчиками. Індіанці аванічі вважали, що біля підніжжя цього водоспаду, який вони ще називали Чолок, мешкали духи відьом. Розповідали різні історії: наприклад, що одного разу жінка прийшла до водоспаду, щоб набрати води, але у відрі виявилися змії. Увечері духи утворили сильний вітер і забрали її будинок разом із нею і новонародженою дитиною.
Йосемітський водоспад складається з трьох частин: Верхній, Середній і Нижній, що утворюють кілька каскадів. Після падіння вниз річка Йосеміті впадає в Мерсед.
Одним із найкрасивіших водоспадів світу вважається Брайдалвейл, який щороку відвідують мільйони туристів. Цей водоспад видно першим при вході в національний парк. Його висота – всього 188 метрів, він починається від озера Острандер, яке знаходиться за 16 кілометрів.
Вітер часто відхиляє струмінь води в різні боки, а під час дощів вода біля підніжжя красиво розсіюється.
Horsetail Falls2Водоспад Кінський хвіст не може похвалитися значною висотою або великою кількістю води, але кілька днів у році він стає незабутнім видовищем: вечорами його освітлює призахідне сонце, яке надає воді яскраво-червоного забарвлення, через що водоспад видається вогненним. З тих пір, як знаменитий фотограф Гален Роувелл зробив фотографію червоного водоспаду, туристи щороку намагаються повторити її, зафіксувавши таку прекрасну мить.
На річці Мерсед знаходиться водоспад Невада, на підніжжі якого від падіння води на гранітну поверхню утворюється водяний туман. Цей водоспад розташований досить далеко, але його добре видно з майданчика Глейшер Пойнт. Вище за течією річки Невади розташована водойма, у якій забороняється купатися. Але багато туристів ігнорують попереджувальні знаки і наражаються на чималу небезпеку. Щорічно в цій водоймі трапляються нещасні випадки – вода затягує людей у водоспад.
vernal_vodospadДругий водоспад на річці Мерсед – Вернал, розташований нижче за течією після Невади. Цей водоспад не висихає протягом року, хоча пізнім літом він розділяється на кілька потоків води. До Вернана можна добратися Туманною стежкою, однією з найпопулярніший в Йосеміті. Маршрут веде на вершину, біля якої знаходиться водоймище Емеральд, де теж дуже небезпечно купатися, оскільки підземні течії тут досить сильні.
Водоспад Іллілоуітті знаходиться навпроти Вернан, це доволі високий водоспад – 112 метрів, але туристи рідко звертають на нього увагу. Справа в тому, що з оглядового майданчика Глейшер Пойнт, який є одним із найпопулярніших місць у туристів, цей водоспад не видно. Щоб побачити його красу, потрібно пройти від цієї площадки більше трьох кілометрів, а потім повертатися назад, але прекрасний вигляд, який відкривається перед відвідувачами, того вартий. З Глейшер Пойнт видно тільки водоспади Йосеміті і скелю Хаф Доум. На вершину цього майданчика можна доїхати автомобілем просто дорогою, яка відкрита з червня по жовтень. В період, коли дорога закрита, можна піднятися сюди пішки спеціально зробленою стежкою.
Флора і фауна парку

Yosemite-ParkПарк знаменитий не лише красою ландшафтів, а й рослинним і тваринним світом. Багато птахів і тварин в Йосеміті перебувають майже на межі зникнення, деякі охороняються Службою національних парків. Тут водяться рідкісні чорні ведмеді, койоти, мули-олені або «олені з чорним хвостом», сірі білки, каліфорнійські ховрахи, сапсани, бабаки і багато інших тварин. Річки парку не такі багаті живністю, як інші річки в Америці, але тут живе райдужна форель, на яку можна влаштувати цікаву рибалку. Така розвага користується великою популярністю серед туристів у Йосеміті.
Крім гігантських секвой, у парку поширені каліфорнійські чорні дуби, жолуді які використовували корінні жителі як інгредієнт для багатьох страв.
Інфраструктура паркуYosemite-National-Park-0030-960x720

Yosemite-Park_1У наш час Йосемітський парк перетворений на прекрасне місце для відпочинку: тут є відмінні ресторани, готелі, будинки відпочинку, розвинена система громадського транспорту. Туристів безкоштовно доставляють у різні куточки парку. За визначеними маршрутами ціий рік тут ходять автобуси, але в деякі райони вони проїжджають лише, коли сприятлива погода та коли немає снігу. Але найкраще досліджувати парк пішки або на велосипеді, так можна побачити найкрасивіші місця і встигнути їх сфотографувати.
Yosemite-Park_2Йосемітський парк – відмінне місце для сімейного відпочинку, дітям там теж дуже цікаво, тому що для них організовані розважальні програми.
Йосеміті – безпечний парк, якщо в ньому дотримуватися встановлених правил туризму та не забувати про обережність. З тих пір, як його почали відвідувати туристи, тут загинуло близько тисячі осіб. Люди з необережності зривалися зі скель, тонули в річках, потрапляли у водоспади, багато скелелазів загинули під час сходження. Були випадки нападу тварин та інші інциденти, але зараз подібні ситуації зведені до мінімуму. Головне – дотримуватися попереджень про небезпеку й зважати на обмежувальні знаки.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *