Куди діваються літаки після списання: найбільше на планеті звалище літаків виявили у США

Тут захоронено 35 мільярдів доларів: у мережі показали найбільший на планеті цвинтар літаків
Американська авіабаза Davis-Monthan Air Force Base приховує багато таємниць.
В американському штаті Арізона є закритий військовий об’єкт, територія якого суворо охороняється і закрита для відвідування. Це – авіабаза ВПС Девіс-Монтан (Davis-Monthan Air Force Base), яка, по суті, є найбільшим на планеті кладовищем літаків.
Авіабаза Davis-Monthan розташовується поруч із містом Тусон. Тут, під палючими променями сонця, на ділянці в понад  10 кв/км стоять численні ряди списаних понад 4 400 американських літаків різного калібру. Це бомбардувальники і винищувачі-перехоплювачі, вантажні і військово-транспортні літаки.

Крім того, на авіабазі доживають свого віку сорок космічних кораблів.
Davis-Monthan Air Force Base була заснована в 1925 році, а свою назву база отримала на честь героїв-льотчиків Першої світової війни, уродженців міста Тусон – Семюела Джвіса та Оскара Монтеня.
Нині на базі діють військові штаби і авіачастини, до складу яких входить 355 бойових винищувачів. Однак величезний цвинтар військових літаків є головною особливістю авіабази.
Місце для зберігання списаної авіатехніки було обрано не випадково адже місцевий сухий пустельний клімат зберігає корпуси старих літаків у хорошому стані, а твердий грунт дозволяє паркувати їх на непідготовлених майданчиках.
Зберігають та утилізовують списану авіатехніку фахівці 309 групи з обслуговування і ремонту авіакосмічної техніки. Група розквартирована на базі Девіс-Монте та налічує понад 550 осіб.
Щодня на “кладовище” надходить до 400 списаних одиниць авіатехніки. Стільки ж одиниць знищується, розбирається на запчастини чи передається для експлуатації в інші країни. Загальна вартість списаної авіатехніки, розміщеної на базі Девіс-Монте, становить близько 35 млрд дол.
Як відомо, виробництво та експлуатація літаків задоволення не з дешевих. Але і навіть після закінчення термінів своєї служби, стара льотна техніка може приносити користь. Виявляється з частин утилізованих літаків можна робити цікаві меблі.
От такі стильні меблі з літаків робить компанія Motoart.
Поряд з базою знаходиться музей авіатехніки, який організовує автобусні екскурсії її територією. Час і маршрут слідування екскурсійного автобуса обмежені, але особливо цікаві туристи навіть у таких обмежених умовах примудряються розгледіти зразки секретної військової авіатехніки і зробити цікаві фотографії.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *