Замок Чіллінгхем – унікальна й містична споруда на межі Англії та Шотландії

Замок Чіллінгхем розташований у північній частині країни, в графстві Нортумберленд. Замок було збудовано ще в XII ст. і з самого спочатку це була споруда з єдиною дозорнюю вежею.

Chillingham_Castle_2

Chillingham_Castle_1Чіллінгхем знаходився на межі (кордоні) між Англією і Шотландією і в період середньовіччя мав важливе стратегічне значення. Саме тому шотландці часто здійснювали набіги на замок, а для англійців він служив місцем зупинки прикордонних загонів.
У 1617 р. Чіллінгхем відвідав Яків VI, король Англії і Шотландії. Саме завдяки його старанням було залагоджено конфлікт між цими країнами і політична ситуація стабілізувалася. Чіллінгхем перестав виконувати роль військової цитаделі і став позиціонуватися як замок для аристократів і королівської знаті. І якщо зовну плані світських традиційі Чіллінгхем змінився, то всередині тут розігрувався цілий “клубок” змов, драм та інтриг. Замок став свідком багатьох трагедій, пов’язаних з любовними романами і боротьбою за владу, які забрали багато життів.Chillingham_Castle_Garden

Chillingham_Castle_7Як стверджували очевидці, іноді в замку можна побачити блукаючих примар: кількох чоловіків і маленького хлопчика. Свідчення очевидців на початках викликали посмішки, але лише до тих пір, поки під час реставрації Чіллінгхема, при руйнуванні одного з тупиків, не було знайдено два скелети: дорослого чоловіка і дитини. Подряпини на каменях вказували на те, що їх замурували туди живими.Chillingham_Castle_8

Chillingham_Castle_3У підвалі замку також розташовується камера-катівня. Тут Джон Сейдж, жорстокий господар замку, задушив одну зі своїх коханок прямо під час парування. Інформація про ці події не залишилися в стінах підземелля, а була підслухаа служницею і оприлюднена. Це могло обернутися масовими повстаннями обурених мас на кордоні і тому король Едуард Довгоногий наказав стратити Джона в його ж замку.
До слова, в підземеллі Чіллінгхем було знайдено безліч останків жертв із переламаними кінцівками. Усі тіла, крім одного залишеного як пам’ятний знак, прибрали. В даний час у камері можна побачити скелет маленької дівчинки, останнього в’язня, який загинув у похмурій темниці замку.

Chillingham_Castle_5

Chillingham_Castle_6 У 1980 році в замку було обладнано музей, у якому намагалися максимально зберегти атмосферу того часу і деякі предмети старовини, пов’язані з історією цього місця. Відомий і той факт, що через привидів у музеї змінилося вже два доглядачі, а один і зовсім пропав безслідно.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *