Солоне озеро Натрон знищує все, що вторгається в його володіння

На території Танзанії є водойма, в якій містяться речовини, що сприяють скам’янінню загиблих поруч із ним істот. Озеро розташоване в одній із найбільш активних вулканічних зон планети, постійно перебуває в русі – в районі Великого рифтової розлому на північ від кратера Емпакай.

ozero_natron_

ozero_natron

ozero_natron_1Солоне озеро Натрон має Насичений криваво-червоний відтінок, який утворюють мікроорганізмами, що живуть у ньому – це попередження для всього живого, що вторгається в його володіння. Ближче до берегів вода стає яскраво-оранжевою, оскільки концентрація бактерій там значно нижче. Є й рідкісні місця, де вода має і природний колір.
Випари озера відлякують великих хижаків, тому воно служить притулком для безлічі дрібних тварин і величезної кількості птахів. Тут вони живуть, розмножуються і помирають, але після смерті їх тіла не розкладаються, а муміфікуються.
ozero_natron3

 

ozero_natron7Наслідки такого рідкісного хімічного явища озера Натрон відобразив фотограф і письменник Нік Брандт у своїй книзі «По понівеченій землі». Щоб наочно продемонструвати своє бачення того, що відбувається, автор вирішив зробити фотозйомку жертв аномальної водойми, знайдених на його берегах. Усі істоти перебували в природних для їх минулого життя положеннях, що зробило його роботи ще більш страхітливими, а сірі тони фотографій немов підкреслювали всю швидкоплинність буття.ozero_natron6

ozero_natron8На думку Ніка водневий показник води, що коливається від 9 до 10,5, і підвищений рівень лужності сприяють надмірному виділенню соди, солі і вапна. Саме завдяки цьму і відбувається ефект скам’яніння.ozero_natron9

ozero_natron5Африканські шамани з племені масаї називають Озеро Натрон полотном, що створили боги, які живуть у священному вулкані Ол Доньо ленгала, біля підніжжя якого і знаходиться водоймище. Назва вулкана в перекладі з їхньої мови звучить як «Гора Духів». Коли місцеві племена почули, що люди подумують побудувати тут солепереробний завод, то сказали, що чужинцям не варто провокувати богів, щоб не накликати на себе їх гнів.

You may also like...

2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *