Ювілей «Мулен Руж»: цікаві факти про легендарне кабаре

Легендарне паризьке кабаре «Мулен Руж» відзначає 130-ту річницю від дня заснування.
6 жовтня 1889 р., приурочивши відкриття кабаре до початку Всесвітньої виставки в Парижі і завершення будівництва Ейфелевої вежі, Жозеф Олер і його компаньйон Шарль Зідлер запросили парижан на відкриття нового кабаре «Мулен Руж» на площі Бланш. Намагаючись розширити межі розважального району Монмартра, Олер навмисно обрав місце для свого кабаре подалі від площі Пігаль і бульвару Рошешуар, де в той час процвітало інше кабаре – «Елізе-Монмартр». Назву кабаре дав дерев’яний млин з крилами червоного кольору, створена декоратором Леоном-Адольфом Вілетт. Червоний колір крил явно натякав на район червоних ліхтарів.
«Мулен Руж» вдень
… і вночі
У «Мулен Руж» збиралися не лише представники середнього класу, а й аристократи, люди мистецтва (Пікассо, Оскар Уайльд) і навіть члени королівських сімей, наприклад, принц Уельський. Головною визначною пам’яткою закладу був знаменитий канкан. Серед зірок першого покоління танцівниць були Іветта Гільбер, Ла Гулю і Жанна Авріль («Diamant» – «Діамант»), яких Зідлер переманив з «Елізе-Монмартр». Користувалися популярністю також танцівник Валентин Безкостний і клоунесса Ша-У-Као.
Зараз зірки «Мулен Руж» відомі в основному за плакатами Анрі де Тулуз-Лотрека, який з самого відкриття кабаре став його завсідником. Він приходив сюди щовечора, щоб дивитися на прекрасних танцівниць, і створював тут свої картини, які уславили «Мулен Руж» і його самого.
У 1893 році вперше в історії одна з танцівниць повністю роздяглася на сцені «Мулен Руж». Таким чином, саме в цьому закладі був вперше виконаний стриптиз.
У 1915 році «Мулен Руж» згорів, але в 1921 році знову відкрився відвідувачам. Тепер тут ставили оперети і ревю; також кабаре іноді використовували як кінотеатр. Під час війни діяльність кабаре була припинена, але в повоєнні роки виступи відновилися. Серед інших артистів у «Мулен Руж» виступали відомі шансоньє Шарль Трені і Шарль Азнавур. У 1964 році на сцені було встановлено гігантський «акваріум», у якому плавали/виступали голі танцівниці. У шоу «Феєрія» дівчина плаває в такому акваріумі зі справжніми зміями.
У 1990-х роках «Мулен Руж» мав певні фінансові труднощі, проте фільм База Лурманна «Мулен Руж!», що вийшов на великі екрани в 2001, повернув кабаре колишню популярність. Зараз «Мулен Руж» є одним із символів Парижа й одним з двох уцілілих млинів Монмартра (другий – «Мулен де ла галет»). Кабаре розраховане на 850 відвідувачів, які, як і за часів Тулуз-Лотрека, приходять подивитися знаменитий канкан, одну з візитівок Франції. Нині кабаре представляє ревю «Феєрія», в якому задіяні кращі танцюристи, близько 1000 костюмів і розкішні декорації. «Феєрія» визнана найвдалішою програмою «Мулен Руж».

Серед інших цікавих фактів варто зазначити:
• Фільм База Лурмана «Мулен Руж» врятував на початку нульових заклад від банкрутства, повернувши дещо згаслий інтерес публіки до «Млина». На зйомках фільму актриса Ніколь Кідман заробила перелом ребра і сильно пошкодила коліно.• У 1964 році в “Мулен Руж” з’явився величезний акваріум, у якому плавали голі танцівниці.
• Про «Мулен Руж» написано чимало пісень, музичних творів, найвідомішим з яких є спільна робота Крістіни Агілери, Пінк, Ліл Кім і Майї «Lady Marmalade», яка стала саундтреком до фільму «Мулен Руж!».• «Мулен Руж» є одним з найбільших покупців шампанського в світі, його відвідувачі випивають близько 240 000 пляшок на рік!
• «Мулен Руж» лише один раз виїжджав на гастролі. У 1981 році спеціально для королеви Великобританії Єлизавети II трупа приїхала до Лондона.• Акторський склад кабаре «Мулен Руж» у Парижі поставив 6 світових рекордів, у тому числі танцівниці канкану нагороджені за найбільшу кількість “махів ногою”.
• Нині кабаре представляє ревю «Феєрія», в якому задіяні кращі танцюристи, близько 1000 костюмів і розкішні декорації.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *