Сучасне і класичне: людські обличчя з металевих прутів

Румунський скульптор Даріус Хулі (Darius Hulea) у своїх скульптурах із залізних, нержавіючих, латунних і мідних прутів майстерно змішує сучасне і класичне. Ці матеріали допомагають Хулі «намалювати» в трьох вимірах портрети історичних особистостей.
Даріус уперше захопився скульптурою в юнацькому віці, коли познайомився з народними промислами в його селі. Його бабуся і прабабуся в’язали традиційні килими з геометричними візерунками. Дід працював з сільськогосподарськими інструментами, даючи Даріусові раннє розуміння використання промислових матеріалів. Поступово він переходив від живопису до скульптури.
Хоча робота Даріуса сучасна за матеріалом і виконанням, вона ґрунтується на принципах класичного малюнка. Досвідчений скульптор використовує дроти різної ширини, щоб передати швидкі олівцеві штрихи ескізу. Замість того, щоб переглядати ці фрагментовані лінії на папері, він розташовує їх у трьох вимірах.
«На другому курсі коледжу я виявив, що великі художники сучасної історії використовували принцип малювання в просторі або малювання простору через різні металеві структури, – розповідає скульптор. – Деякі художники, наприклад Пікассо, використовували перероблені матеріали, а Калдер або Девід Сміт – промислові. Цей момент став для мене поворотним. Для мене цей тип малюнка – це те, що ми знаходимо в ескізах великих художників епохи Відродження, таких як Мікеланджело і Да Вінчі, – серйозні і реалістичні композиції, які кожен може зрозуміти».

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *