Величний замок Гогенцоллерн, Німеччина

Величний замок Гогенцоллерн, гордовито височить на вершині однойменного пагорба, який піднятий майже на 900 метрів над долиною річки Цоллерн. Середньовічні кріпосні стіни і башти, в поєднанні з вежами і башточками стилю неоромантизму, надають замку своєрідної привабливості. Здається, що він ніби зійшов з ілюстрацій дитячих казок, про королів і принцес, які чекають на своїх принців.

Hohenzollern-Castle_15 Вважається вотчиною Гогенцоллернів – династії, яка возвисилася протягом середньовіччя і правила Пруссією і Бранденбургом до кінця Першої світової війни.
Hohenzollern-Castle_08

Hohenzollern-Castle_18Перша історична згадка про замок Гогенцоллерн, належить до 1267 р. Точна дата побудови замку, його первинні розміри і обстановка невідомі, але ймовірно, він був заснований у другій половині XI ст., оскільки поява «Будинку Гогенцоллерн» в історичних хроніках датується 1061 роком. До XIII ст. це вже був повністю завершений обширний замковий комплекс, звеличений літописцями як кращий замок Швабії. Перший замок проіснував до 1423 р., коли в ході міжусобних воєн він був узятий недругами Гогенцоллернів і повністю зруйнований.
Hohenzollern-Castle_12

Hohenzollern-Castle_14У 1454 р. було побудовано другий більший за розмірами і більш укріплений замок. У роки подальших великих воєн, таких як Тридцятилітня війна (1618-1648) і Війна за австрійську спадщину, замок опиняється в центрі активних подій. Фортеця протягом двох століть змінює кількох власників, в основному по лінії Габсбургів. Наприкінці XVIII ст. замок залишається без господаря і поступово починає занепадати.
Третє відбудування замку, який дійшов до наших днів, було здійснено королем Пруссії Фрідріхом Вільгельмом IV між 1850 і 1867 роками, під керівництвом відомого архітектора тих днів Фрідріха Августа Штюлера. Оскільки замок було збудовано як сімейний пам’ятник, жоден із представників дому Гогенцоллернів не використав цю будову як свою резиденцію аж до 1945 року, коли замок став домівкою для останнього прусського кронпринца Вільгельма. Тут його було і поховано зі своєю дружиною кронпринцесою Цецилією.Hohenzollern-Castle_04

Hohenzollern-Castle_16

З 1952 р. Принц Пруссії Луї Фердинанд Гогенцоллерн почав поповнення колекцій інтер’єрів замку творами мистецтва та історичними цінностями , які мають відношення, як до історії Пруссії, так і до історії її правителів. У результаті цієї роботи, сьогодні в галереях і кімнатах замку можна побачити полотна таких відомих майстрів образотворчого мистецтва як Герріта ван Хонтхорста (голландський живописець XVII ст.), Антуана Пена (придворний художник Прусського королівського двору XVIII ст.), Антона Олександра фон Вернера (німецький художник кінця XIX – початку XX ст.) і Франца Серафим Ленбаха (німецький художник XIX ст. – представник мюнхенської школи живопису), а також зразки виробів із золота і срібла, створені майстрами художнього литва в XVII-XIX ст.Hohenzollern-Castle_02

Hohenzollern-Castle_063 вересня 1978 р. у результаті землетрусу, замку було завдано значного збитку, в результаті чого протягом кілька років Гогенцоллерн було закрито на реконструкцію. В даний час обслуговування замку, а також його охорона і відновлення фінансуються за рахунок продажу квитків.
Замок щорічно відвідують близько 300 тис. туристів, роблячи його тим самим одним із найбільш відвідуваних замків Німеччини

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *