Щастя як трамвай, завжди приходить в останню хвилину… (Остап Бендер)

«Великий комбінатор» Остап Бендер, який знав «чотириста порівняно чесних способів відбирання грошей», досить таки оригінально міркував про звичайне людськео щастя. Він розумний, кмітливий, дотепний, та й узагалі – людина, яка хоче жити, спробувати в цьому житті все. Енергійність, невичерпність на вигадки, багата фантазія і відмінне почуття гумору – саме за це Остапа Бендера так полюбили читачі. А його роздуми про щастя зрозуміє кожен. Адже так трапляється не тільки з трамваями:
«Щастя, – міркував Остап, – завжди приходить в останню хвилину. Якщо вам біля Смоленського ринку потрібно сісти в трамвай номер 4, а там, крім четвертого, проходять ще п’ятий, сімнадцятий, п’ятнадцятий, тридцятий, тридцять перший, Б, Г і дві автобусних лінії, то вже будьте впевнені, що спочатку пройде Г, потім два п’ятнадцятих поспіль, що взагалі протиприродно, потім сімнадцятий, тридцятий, багато Б, знову Г, тридцять перший, п’ятий, знову сімнадцятий і знову Б.
І ось, коли вам почне здаватися, що четвертого номера вже не існує в природі, він повільно прийде з боку Брянського вокзалу, обвішаний людьми. Але пробратися у вагон для вмілого трамвайного пасажира зовсім не важко. Потрібно тільки, щоб трамвай прийшов. Якщо ж вам потрібно сісти в п’ятнадцятий номер, то не сумнівайтеся: спочатку пройде безліч вагонів усіх інших номерів, проклятий четвертий пройде вісім разів поспіль, а п’ятнадцятий, який ще так недавно ходив через кожні п’ять хвилин, стане з’являтися не частіше ніж один раз на добу. Потрібно лише терпіння, і ви дочекаєтеся».

© І. Ільф, Є. Петров, «Дванадцять стільців»

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *