Руссільйон – одне з найяскравіших сіл у Франції

Одне з найяскравіших і найкрасивіших сіл Франції – Руссільйон, розташоване в центрі долини Люберон і відоме своїми червоними скелями, що нагадують інопланетний ландшафт. Ці кручі залишилися від колишніх найбільших у Європі кар’єрів, у яких добували охру довгі роки з початку XVIII ст. аж до 1930 року.Тепер тут знаходиться заповідник охри.

Roussillon02

Roussillon05

Roussillon04Село Руссільйон знаходиться в 40 хв ходи від кар’єрів. Всі будинки Руссільйон побудовані з місцевих матеріалів і пофарбовані у 17 відтінків охри – від жовтого до червоного. Ці кольори контрастують із зеленню навколишніх соснових лісів. У селі доволі вузькі вулички і майже немає машин, є сувенірні крамнички та майстерні народних ремесел.
Колись село процвітало завдяки величезному кар’єру охри. Цим природним пігментом фарбували не лише будинки, а й посуд і одяг. Її родовище, збагатило людей, які займалися розробкою.
Але прогрес не стоїть на місці і з часом безпечний природний барвник змінили хімічні аналоги. Вони були дешевші і доступніші, також значно збільшилася палітра кольорів. Охру витіснили з ринку барвників, і прилеглі до кар’єрів містечка стали занепадати. Правда зараз Руссільйон знову процвітає завдяки туризму.

Roussillon06

Roussillon07

Roussillon08

Про руссільйонську охру є популярна легенда, як і більшість народних переказів, вона не відрізняється чеснотою.
Правитель тутешніх місць Раймон д’Aвіньон, жив у Руссільйоні зі своєю дружиною Серемондою. Він був відчайдушним мисливцем, частенько вирушав у сусідні ліси, в той час як його дружина залишалася вдома одна. Паж Райом Авиньонский, Гійом де кабестана, закохався в дружину свого пана і між ними розгорівся пристрасний роман.Roussillon10

Roussillon11 Протягом тривалого періоду часу коханцям удавалося приховувати свої стосунки, але врешті-решт чутки дійшли і до Раймона. Той у свою чергу вирішив помститися слузі, взявши пажа на полювання, він убив його і вирізав його серце.Roussillon09

Roussillon12

Roussillon13Повернувшись з полювання він наказав приготувати серце коханця і подати його на обід. Дружина пана Раймона нічого не підозрюючи з’їла блюдо, після чого чоловік розповів, чиє це було серце. Серемонда не витримала такого горя і скинулася з обриву. Через деякий час після похорону, її кров забарвила місцевість у характерний яскраво-червоний колір.
На щастя ця сумна історія, всього лише вигадка.Roussillon15

Roussillon16-536x800Для довідки: Руссільйон (фр. Roussillion), — історичний район (кумарка) Каталонії, який зараз знаходиться у Франції. Найбільше місто району — Перпіньян, або каталанською Парпінья (лат. Perpinyà).
У Франції Руссільйоном неофіційно називають весь департамент Східні Піренеї. Насправді Руссільйон — лише один із п’яти історичних районів (кумарок), які після Війни Женців і за результатами Піренейського мирного договору були анексовані Францією (Алта-Сарданья, Капсі, Кунфлен, Руссільйон i Баляспі).
Відповідно Руссільйон поділяється на 6 географічних зон, або підрайонів (підкумарок): Курбера (фр. Корб’єр), Саланка (фр. Саланк), Рібарал (фр. Рібераль), Долина Руссільйону, Аспрас (фр. Аспр) та Албера і Коста Бармеля (фр. Альбер і Кот Вермей).

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *