Дивовижна планета: факти, що вражають, і про які мало хто знає

На планеті чимало дивовижних країн. Про них усі чули, але є факти, про які мало хто знає, але вони по-справжньому вражають!
Пропонуємо вашій увазі маленький перелік найоригінальніших країн, які є специфічними через свої природні красоти, демографічні характеристики чи через туристичні особливості.
1. Канада – країна озер
У Канаді налічується понад 60 % усіх озер світу. Їх настільки багато, що точна їх кількість невідома, Дехто каже, що загалом їх понад три мільйони. У деяких регіонах на кожні 100 кв. км припадає понад 30 озер. 2. Індонезія – країна островів
Країну Індонезія утворюють понад 17500 островів із повною береговою лінією завдовжки 81350 км. Приблизно 6000 островів – населені. Найбільші острови – Ява, Суматра, Борнео, Сулавесі, Балі, Ломбок і Флорес. В Індонезії також є близько 10-15 % коралових рифів у світі.3. Лівія – країна-пустеля
Лівія – країна з найвищим відсотком пустелі (99%). Лівійська пустеля, яка покриває більшу частину Лівії, вважається одним з найпосушливіших місць на Землі. У деяких місцях десятиліттями не має дощу і навіть у високогір’ях опади бувають рідко, раз на 5-10 років.

4. Монголія – країна з найменшою густотою населення 
Країною з найнижчою щільністю населення в світі є Монголія – близько 4,4 людей на квадратну милю (1,7 осіб/кв.км). У Монголії 2,5 млн осіб займають понад 600000 кв. миль землі (бл. 1560000 кв. км). Значна частина населення проживає в міських районах, оскільки розвивати у великих пустелях Монголії пасовища доволі складно, зокрема через посуху і пилові бурі. Як результат – деякі частини країни майже такі ж самі пустинні як і в часи Чингісхана.
5. Сурінам – країна в джунглях
Площа лісів становить 14,8 млн га (57 000 кв миль), що становить 91% від загальної площі земель Сурінаму (16,3 млн га). Великий ліс Сурінаму і низька чисельність населення, близько 400 тис. у столиці і прибережних містах, дають йому один з найнижчих показників вирубки лісу в світі. Лише 5 % населення живе в тропічних лісах, це корінні народи і шість племен чорношкірих – нащадки рабів-утікачів, які відтворили лісові суспільства кілька століть тому і донині зберігають свій традиційний західно-африканський стиль.
6. Нідерланди – країна нижче рівня моря
Половина території Нідерландів розташована нижче від рівня моря. І на цій території проживає понад 60 % населення країни – 15,8 млн осіб. Лише на півдні Нідерландів місцевість підвищується до 30 м і вище.
7. Тувалу – країна без туристів
Це одна з найменших країн у світі. Тувалу розташована на півдорозі між Австралією і Гаваями, і за прогнозами може стати першою країною, яка зникне під водою за умов глобального потепління. Крім того, сюди дуже складно дістатися і дуже дорогі перельоти з Фіджі. Тувалу відвідує загалом 1100 туристів на рік.
8. Австралія – країна-континент
Австралія є єдиною країною в світі, яка охоплює весь континент (на будь-якому іншому континенті є більше однієї країни). Це єдина країна, яка є континентом, і континент, який є країною. Це шоста за величиною країна в світі, із загальною площею 7686850 кв км, вона трохи менша ніж 48 штатів США і в понад 30 разів більша за Сполучене Королівство Великої Британії.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *