А ви хотіли б жити без часу?

Норвезький острів хоче стати першою у світі «зоною без часу». І ось чому?
Жителі маленького норвезького острова сподіваються перехитрити час і компенсувати втрачений у зимові місяці час шляхом повної відмови від часу як такого.
Деякі з 350 жителів острова Соммарьой – на захід від міста Тромсе і на пініч від Полярного кола – розвернули кампанію за оголошення острова першим у світі з «безчасовою зоною».
Вони призивають відмовитися від фіксованного робочого часу і дозволити жителям острова «робити що хочеться, і коли хочеться», тому що в островитян особливі відносини з часом.
Зимою острів на два повних місяці занурюється в темряву, а літом сонце світить 24 години на добу – на Сомарьой сонце не заходить з 18 травня і аж до 26 липня.«Як можна визначити час літом, якщо немає ночі?» – пишуть активісти на сторінці Time-Free Zone у Фейсбук.
«Тут, у безчасовій зоні Соммарьой, ми насолоджуємося кожною хвилиною північного сонця. І випити кави з друзями на березі о 2-й годині ранку – звична справа.
Нещодавно активісти вручили петицію місцевому члену парламенту Кенту Гудмундсену.
У березні Європарламент проголосував за відміну переведення годиникових стрілок літом – хоча кожна країна має сама для себе вирішити, чи залишати у себе літній та зимовий час, – і Норвегія подумує наслідувати цей приклад.
В інтерв’ю журналістам Гудмундсен сказав, що ідея про безчасову зону «звучить дуже цікаво» і що владі слід задуматися над нею як альтернативі зимового або літнього часу.
Тим часом гості острова із захопленням сприйняли цю ідею – чимало людей залишають свої наручні годинники на мосту, який веде на Сомарьой, подібно до того, як закохані залишають на мостах свої замочки.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *