Не зліть японців: чого краще не робити у цій країні

Японія, або «Ніппон коку», як називають свою країну самі японці – одна з найнезвичніших держав світу. Ще на початку минулого століття Японія була закрита для всіх і як результат своєї індивідуальності стала іншою цивілізацією, яка вражає кожного, хто приїжджає сюди в гості. Багато речей тут не піддається стандартному логічному, етичному і культурному мисленню.
Нині Японія є своєрідним симбіозом сучасних нанотехнологій, вікових традицій і правил. Тому, якщо ви вирішите туди поїхати, обов’язково ознайомтесь з переліком речей, які там точно не слід робити.
№1. Використовуючи палички для їжї, ніколи не кладіть їх вертикально – так роблять лише в похоронних ритуалах. На стіл їх теж не варто класти – для цього є ​​спеціальна підставка. І, що важливо, не передавайте іншим їду своїми паличками і не перекладайте нічого з загального блюда на свою тарілку.
№2. У більшості громадських місць і в гостях слід знімати взуття, щойно ви переступли за поріг. Якщо ви захочете в туалет, потрібно надіти спеціальні тапочки, які обов’язково будуть стояти перед входом.
№3. Японці у всьому дотримуються порядку і послідовності. Тож не варто перебігати в черзі і намагатися прорватися вперед. Навіть на зупинках громадського транспорту варто стати у чергу.
№4. Японці не їдять на ходу або в громадському транспорті, окрім як у вагонах поїздів дальнього слідування. Тут це вважається грубим тоном, і тому туристам так робити не треба.
№5. Ванна в Японії призначена не для миття, а для релаксу, тому, щоб залізти у неї, спочатку треба вимитися в душі. Те саме стосується і громадських лазень. Будь-яке татуювання в ктраїні асоціюється з належністю до певної банди, тому, якщо у вас є тату, сховайте її, інакше сюди вас не пустять.
№6. Висмаркуватися в публічних місцях у японців не прийнято. Якщо ви раптом застудилися, вам потрібно надіти захисну маску.
№7. Ніколи не залишайте на чай і платіть рівно ту суму, яка вказана в чеку, навіть якщо ви зайдете в таксі. Більша плата тут буде сприйнята як образа.
№8. В Японії не прийнято говорити по телефону в громадських місцях, особливо якщо навколо багато людей. В окремих випадках можна відповісти на дзвінок, але дуже швидко і максимально тихо.
№9. Не варто показувати пальцем у Японії – тут це розцінюється як грубість. Просто легко махніть рукою.
№10. Для соєвого соусу використовуйте спеціальну тарілочку і мачайте туди їду, а не поливайте ним блюдо.
№11. Щоб щось узяти чи передати, варто робити це двома руками, а не однією. І не давайте гроші продавцям прямо в руки – положіть їх на спеціальний піднос.
№12. Самому собі наливати напої неможна, лише іншим. За традицією, якщо ви лише наллєте напій іншій людині, вона має зробити це саме і для вас. Не забудьте при цьому, що тримає пляшку варто обома руками.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *