Нинішньої ночі на небі можна спостерігати зорепад

Нині, в ніч з 12 на 13 серпня, в Україні можна побачити сотні метеорів на годину.
Як повідомляли в ІА «Погляд» раніше, зорепад «Персеїди» в 2019 році буде помітний приблизно 4 ночі поспіль. На поточний рік прогнозується понад 190 метеорів на годину, а це приблизно 6 зірок, що падають, на хвилину.

Довідоково:
Персеїди – це частинки хвоста комети Свіфта-Туттля, яка зближується з Сонячною системою раз на рік – у серпні. Її хвіст складається з пилу і газу, і коли ці крупинки шлейфу на великій швидкості потрапляють в атмосферу Землі, то просто згоряють, створюючи на небосхилі неймовірне явище, що називається «зорепад». Це явище отримало таку назву, оскільки візуально здається, що світяться частинки, які з’являються неподалік від сузір’я Персея.
Особливістю зорепаду в 2019 році стане наявність на небі яскравого Місяця. На початку ночі епіцентр зорепаду зосередиться на північному сході, а до ранку поступово підніметься над обрієм, так що метеори можна буде бачити по всьому небу.
Найкраща для спостереження місцевість – подалі від міських вогнів, ліхтарів, наприклад на березі водойми, в полі, на галявині.
І хоча метеори – це зовсім не зірки, які падають, можна загадувати бажання.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *