Суцільне табу:незвичні заборони, що діють у Сінгапурі

До речі порушувати їх не варто навіть туристам.
Знання місцевих законів країни може врятувати вас від штрафу або арешту. Ось перелік речей, які вважаються незаконними в цій країні: від підключення до чужого Wi-Fi до плювання тощо.
1. Продаж жувальної гумки
Перший штраф за продаж жуйки може сягнути 100 000 доларів або тюремне ув’язнення на термін до двох років.2. Дратувати когось музичним інструментом
У законодавстві Сінгапуру сказано, що гра на музичному інструменті в громадському місці «таким чином, що це може викликати роздратування у будь-якої особи, яка законно рухається громадською дорогою або в будь-якому громадському місці, є незаконною» і стягується штраф у розмірі до 1000 доларів.
3. Запускання повітряного змія, який заважає громадському руху
Ви можете отримати штраф у розмірі до 5000 дол., якщо управляєте повітряним змієм або «граєте в будь-яку гру», яка заважає руху на будь-якій дорозі загального користування.4. Плювання
Плювати не найкраще заняття взагалі, але якщо зробити це в будь-якому громадському місці в Сінгапурі – у кафе, на ринку, ресторані, школі, театрі, омнібусі або на дорогах загального користування – ви будете покарані штрафом до 1000 дол.
5. Підключення до Wi-Fi іншого користувача
Сінгапурський закон про неправомірне використання комп’ютерів і кібербезпеки визначає використання мережі Wi-Fi іншої людини як хакерство. Якщо вас спіймали на цій справі, вас можуть оштрафувати на величезні 10000 дол., або ув’язнити на три роки, або все разом.6. Забути змити в туалеті
Хоча змивання громадського туалету є звичайною ввічливістю, в Сінгапурі діє закон проти ігнорування цієї процедури. Якщо вас зловлять, коли ви йдете, не змивши унітазу, очікуйте штрафу в розмірі близько 150 дол.
7. Годування голубів
Ви, можливо, не думаєте, що це велика проблема, щоб кинути шматок свого недоїдженого бутерброду голубам, але подумайте двічі, коли ви в Сінгапурі, тому що годування птахів тут обійдеться вам в 500 дол.8. Графіті
У Сінгапурі, за вандалізм вас можуть заарештувати. Сінгапурські закони про вандалізм уперше шокували ЗМІ в 1994 р., після того як американський підліток отримав покарання за псування автомобілів і державної власності. А на початку 2015 р. двох чоловіків, які відвідували країну, також ув’язнили, за те, що ті стали малювати графіті в громадському поїзді.

Як приклад:
Турист зі США отримав незвичайний штраф у Сінгапурі 

Сінгапур славиться своїми високими штрафами за будь-які порушення. Серед місцевого населення побутує вираз “Singapore, the fine city”, яке можна перевести, як: “Сінгапур – прекрасне місто” або ж “Сінгапур – місто штрафів”. Турист зі США нещодавно поділився в мережі своїми враженнями про Сінгапурі і навіть виклав у мережу свій штрафний талон, який йому довелося сплатити. Вся справа в тому, що чоловіка зупинив офіцер поліції за те, що турист плюнув на бетонний тротуар. Такий плювок коштував йому 300 дол., які було необхідно сплатити протягом трьох днів. У разі несплати штрафу, порушника чекала б повістка у суд і збільшення штрафу до 2000 дол.

Злочин і покарання
• Куріння в громадських місцях (в тому числі на зупинках громадського транспорту та в радіусі п’яти метрів від них) – штраф від 200 до 1000 дол.
• Викидання сміття та плювки на вулицях у громадських місцях – до 1000 дол. при першому порушенні, до 2000 при повторному, 5000 дол. при третьому і кожному наступному.
• Перехід дороги в недозволеному місці – 20 дол.
• Перебування в нетверезому стані в громадських місцях, біля державних і релігійних установ, поліцейських ділянок – 1000 дол. або позбавлення волі на строк до місяця при першому порушенні, 2000 дол. або до трьох місяців тюремного ув’язнення в разі повторного порушення.
• Будь-який акт вандалізму (нанесення написів, малюнків, приклеювання плакатів на об’єкти приватної або державної власності) – до 2000 дол. або позбавлення волі на строк до трьох років, плюс до цього – від трьох до восьми ударів палицею.

У громадському транспорті:
– провезення легкозаймистих рідин і газів – 5000 дол.;
– вживання напоїв і їжі – 500 дол.;
– провезення дуріана – 500 дол.;
– провезення тварин (крім собак-поводирів для осіб з порушеним зором) – 500 дол.;
– використання без потреби аварійного пристрою – 5000 дол.;
– забруднення і засмічення – 5000 дол.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *