Помер винахідник комп’ютерних паролів

Комп’ютерна безпека в кінці минулого тижня втратила одного із засновників. Фернандо «Корбі» Корбато (Fernando Corbato), якому приписують винахід комп’ютерного пароля, помер у віці 93 років. Дослідник, який працював e Массачусетському технологічному інституті, розробив концепцію захищених паролем облікових записів користувачів при створенні на початку 1960-x років своєї операційної системи поділу часу Compatible Time-Sharing System (CTSS), яка забезпечувала багато користувачів роботою на одному комп’ютері. Будучи базовим елементом подібних систем, механізм парольного доступу заклав основи цифрової безпеки на багато років.
Зазначимо, що паролі були не єдиним нововведенням, яке зробив Корбато. Модель поділу часу, реалізована в CTSS, скоротила час очікування відповіді комп’ютера з годин до секунд, зробивши технологію набагато придатнішою для практичного застосування. За її розробку Корбато в 1990 році отримав премію Тьюрінга. Вона проклала шлях для майбутніх операційних систем, таких як Linux, з тоншими елементами управління конфіденційністю, ієрархічною файлової системою і іншими функціями, які сьогодні сприймаються як належне.
Крім того, винахідник паролів відомий завдяки «закону Корбато», який говорить, що «кількість рядків коду, які може написати програміст за певний час, не залежить від використовуваної мови програмування».

Джерело: ixbt.com
https://internetua.com/umer-izobretatel-kompuaternyh-parolei

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *