П’ять карколомних підводних міст – затонулих цивілізацій

Усі, безсумнівно, чули легенду про Атлантиду – стародавнє, колись величне місто, яке назавжди згинуло в морській безодні.

Донині легендарне місто так і не знайдено (як, втім, немає і доказів самого його існування), проте були виявлені інші підводні міста, кожне з яких настільки ж лиховісне, наскільки і дивне.

1. Порт-Ройал, Ямайка

Port-RoyalКолись це місто було знамените на весь світ своїми піратами, повіями, випивкою і нестримними нічними веселощами, його називали “найбруднішим і найгріховнішим містом на землі”.
Все так і було. Але в червні 1692 р. жахливий землетрус силою 7,5 балів потряс Ямайку, і Порт-Ройал пішов під воду через своє хитке підгрунтя, забравши з собою життя двох тисяч своїх жителів. Чи була катастрофа фатальним збігом, чи це була розплата за всі гріхи, там учинені? Сотні років люди були переконані в останньому.
У наступні роки після катастрофи сумнозвісний, який був колись одним із найбільших європейських міст у Новому Світі, Порт-Ройал продовжував занурюватися під воду, і тепер опинився прихований під дванадцятиметровою товщею океанської води. Затонуле місто стало неймовірно популярним місцем для археологічних досліджень, адже там і сьогодні знаходять майже ідеально збережені артефакти.

2. Піраміди Йонагуни, Японія

piramidy_yoagunДо цього часу фахівці сперечаються з приводу того, чи пам’ятник Йонагуни неподалік від узбережжя Японії створений людиною, чи є природним феноменом.
Хоча є свідчення щодо підтвердження останньої теорії, але все ж, зважаючи на кам’яні тераси трикутної форми, з яких складено піраміду, в неї дуже важко повірити. Піраміда підноситься на 76 метрів над морським дном і, немов магнітом, притягує до себе аквалангістів з усіх кінців світу.
Якщо ж піраміди і справді були створені руками людини, то як вважають експерти, це, ймовірно, сталося в часи останнього льодовикового періоду – приблизно за 10 тис. років до н.е.

3. Дварка, Камбейська затока, Індія

Dwarka-Gulf-of-Cambay-IndiaСтародавнє місто бога Крішни колись вважалося лише міфом, однак руїни, виявлені в 2000 році, вдихнули життя в цей старий індійський переказ.
Легенда свідчить, що Крішна володів чудовим містом, де було 70 тис. палаців із золота, срібла та інших дорогоцінних металів. Місто процвітало, однак, після смерті Крішни Дварка нібито потонув у морі.
Руїни розташовані на глибині 40 метрів під водою у бухті сучасного міста Дварка, одного з семи найстаріших в Індії. Акустичні дослідження, результати яких вразили фахівців, показали, що руїни мають напрочуд чіткі геометричні форми.
Багато артефактів було знайдено в цьому місці, але, можливо, найважливішою знахідкою став один із них, віднесений до 7500 р. до н.е., який підтверджує теорію, що руїни цілком можуть бути стародавньою частиною Дварка.

4. Лев’яче місто під озером Цяньдаоху, Китай

Lion-City-of-Quiandao-Lake-ChinaВражаюче підводне місто, так зване Лев’яче місто в Китаї, і справді, справжнє диво.
Воно було побудоване в епоху Східної династії Хань приблизно в 25-200 р. н.е. і за площею дорівнювало близько 62 футбольним полям. Сьогодні місто знаходиться на глибині 25-40 метрів під поверхнею Озера Тисячі Островів, штучного водоймища, створеного в 1950 для спорудження греблі.
Скульптури, які прикрашають місто, за красою змагаються навіть з Олександрійськими, тому не дивно, що Лев’яче місто є одним із найпопулярніших туристичних напрямків у Китаї.

5. Палац Клеопатри, Олександрія, Єгипет 

artificial-reefs-21Прямо біля берегів Олександрії є згаданий палац Клеопатри, цариці стародавнього Єгипту. Вважається, що руїни опинилися під водою в результаті землетрусу понад півтори тисячі років тому і були приховані від очей до недавнього часу.
Археологи також стверджують, що неподалік від королівського палацу знайшли храм Ісіди. На сьогодні на місці руїн було виявлено більше 140 артефактів, і експерти вважають, що їм удалося визначити місцезнаходження гробниці Клеопатри і стародавнього музею в руїнах.
Залишається сподіватися, що руїни будуть відкриті для дайверів і туристів у найближчі роки, що дозволить нам ближче розглянути диво, яке являє собою палац Клеопатри.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *