Неймовірна знахідка 80-річної давності

Учені знайшли на дні Червоного моря кораблі з великою кількістю транспорту 1941-го року.
Фото історії, яка застигла на морському дні, потрапили в мережу.
Англійський транспортный корабель SS Thistlegorm («Голубий чортополох») було побудовано в 1940 році.  У травні 1941 року Thistlegorm вийшов з шотландського порту Глазго і попрямував у Єгипет. Він був одним з конвою з 16 кораблів. На судно повантажили боєприпаси (бомби, протитанкові міни і гвинтівки), англійські мотоцикли BSA-W20, Matchless G3SL і Norton 16H, вантажні автомобілі Bedford, Morris і Ford, бронетранспортери, причепи, запасні частини для літаків і автомобілів, медикаменти і взуття Wellington.Окрім цього на палубі були два легких танки МК II і два паровози Stanier Class 8F в комплекті з вугільними і водяними тендерами.
Весь вантаж призначався для Восьмої Британської Армії, яка налічувала понад 200 000 осіб. Проте 20-міліметрова зенитка на кормі корабля і крупнокаліберний кулемет, встановлені після спуску на воду, не допомогли захистити кораблі. Німецька авіація виявила корабель, який стояв на якорі, і затопила його.Зараз це культове місце для дайверів з усього світу. 
Минуло вже 78 лет, а всі “експонати” збереглися в доволі непоганому стані. Зі словами дайверів там навіть є пара контейнерів з гумою для вантажів.Тепер вся техніка належить морским рибам. Першим затоплені кораблі знайшла і дослідила команда Іва Кусто в 1955 році, під час його експедиції по Індійському океану на дослідницькому судні Каліпсо.Завдяки підказкам місцевих рибаків, вони змогли виявити і навіть підняти кілька зразків техніки, зокрема один з мотоциклів. Занурившись на глибину до 30 метрів, аквалангісти можуть добратися до місця аварії в чистій воді.Всередині поки ще дозволяють плавати всім охочим і це справжня пам’ятка, яка досі привертає багатьох туристів. З відстані 15 метрів добре видно довгий ніс корабля й аквалангісти пропливають з трюма в трюм, вздовж корабля.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *