“Осідлати дикого” – традиційне свято в іспанському селищі

Приборкання норовливих: яскравий фестиваль «Rapa das bestas» в ІспаніїУ кожні перші вихідні липня в Іспанії проходить досить дивний і навіть жорстокий фестиваль приборкання диких коней Rapa das Bestas. Фестивалю вже не одна сотня років, і проходить він у багатьох містах Галісії, але найвідомішим є фестиваль у Сабуседо.
Точно невідомо, звідки пішла традиція відловлювати диких коней, які пасуться на пасовищах у горах неподалік від містечка, а вже тим більше таврувати їх. Відомо лише те, що фестиваль має релігійне підгрунтя.

Нині фестиваль вважається важливим для самих жителів села, так як участь у вилові і таврування коні означає для юнак перехід у доросле життя (останнім часом у фестивалі брали участь і дівчата).
Фестиваль проходить у перші суботу, неділю і понеділок липня. У суботу вранці починається спеціальна служба, на якій учасники фестивалю моляться святому Лаврентію, покровителю села, і просять його вберегти від травм і невдачі. Потім досвідчені загоничі переганяють табун диких коней на спеціальну арену, де і відбуваються головні події фестивалю.

Приборкують одного коня лише троє людей, при цьому не можна нічого використовувати, на звіра треба йти з голими руками. Спочатку головне завдання учасників полягає в тому, щоб вимотати коня настільки, щоб він перестав пручатися. Потім його завалюють, обрізають ножицями гриву і хвіст, і ставлять клеймо. Остання частина – це дуже болюча процедура. Раніше клеймо робили лише гарячі металом, згодом стали використовувати рідкий азот. У сучасній версії фестивалю під шкіру тварині вводять чип.
Приборкання диких коней проходить протягом усіх трьох днів. За цей час трибуну відвідує близько 30 тис. чоловіків, у тому числі й туристів. До речі, фестиваль «Рапа-дас-бестас» був визнаний святом «міжнародного туристичного значення», тому його проведення свято шанують.

Незважаючи на те що фестиваль є популярним, проти нього протестують любителі природи. Їм уже вдалося домогтися заборони на проведення кориди в деяких областях Іспанії, ось і цей фестиваль хочуть скасувати через те жорстокого поводження, якому піддаються дикі коні.
Після фестивалю всіх коней знову відпускають на пасовища, де вони і далі пасуться протягом року. А коли настане наступний липень, то коло знову замкнеться….

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *