Кейптаун з висоти: найкрасивіше місто Африки

Це місто на узбережжі Атлантичного океану, яке дуже полюбилося туристам завдяки красивій природі, незвичайному рельєфу і поєднанню двох культур: африканської і європейської. За кілька століть Кейптаун виріс з невеликої перевалочної бази для суден, що прямували з Європи до Індії і назад, у великий розвинене місто, де розташовані парламент ПАР і багато урядових установ країни.
Сюди приїжджають, щоб піднятися на Столову гору, помилуватися безкрайньою водною гладдю з мису Доброї Надії, зустріти пінгвінів на пляжі біля містечка Саймонстаун і спробувати вино з місцевих виноградників.
1. Кейптаун було засновано в 1652 р., коли сюди прибула експедиція агента Голландської Ост-Індської компанії Яна ван Рібека. Його місією було створити перевалочний пункт для суден, що прямували на Схід і потім привозили в Європу прянощі, шовк і інші товари. Так на півдні Африки з’явився місто-порт, який став ключовою точкою на середині морського торгового шляху. Цей статус він утримував понад два століття – до відкриття Суецького каналу.
2. Зіркоподібна фортеця Доброї Надії (Castle of Good Hope) була збудована в 1666-1679 рр. Нині вона вважається найстарішою будівлею, що збереглася в ПАР. Спочатку тут звели форт з глини і деревини, але напруженість у відносинах Нідерландів з Великою Британією і чутки про неминучу війну змусили замінити його більш надійним кам’яним замком.
Раніше фортеця стояла прямо біля Столової бухти, а тепер віддалена від води приблизно на кілометр. Це пов’язано з тим, що поступово тут насипали нову територію, і берегова лінія відсувалася все далі.
3. Площа Грінмаркет (Greenmarket Square).
Практично з самого заснування міста тут продавали фермерські продукти, а згодом утворився ще й невільничий ринок. На початку ХХ ст. торговці перемістилися на площу біля мерії і Грінмаркет спорожніла. У 50-ті її перетворили на парковку, в 80-ті тут розвернувся блошиний ринок, а в 1989 р. на площі проходили акції протесту проти апартеїду. Зараз на Грінмаркет знову займаються торгівлею: тут можна купити африканські сувеніри, вироби та одяг.
4. Мовою африкаанс, яка розвинулася від голландської і є офіційною в ПАР нарівні з англійською, Кейптаун називається Капстад. Обидва слова перекладаються однаково: «місто на мисі».
5. За плануванням Кейптаун часто порівнюють з містами США через чітку прямокутну мережу вулиць, сформовану в XVII-XVIII століттях.
6. Зараз у Кейптауні проживають бл. 4,3 млн осіб, причому ця цифра зросла майже вдвічі всього за чверть століття. У расовому складі переважають так звані кольорові – нащадки від міжрасових контактів азіатів, в основному завезених як рабів або домашніх слуг, білих колоністів і корінних африканців.
7. Компані Гарден (Company’s Garden).
Великий зелений парк у центрі міста. У ХVІІ ст. тут було розбито сад, у якому вирощували овочі для потреб Голландської Ост-Індської компанії. Зараз його територія втричі менша від початкової, зате замість овочів представлена ​​значна колекція зразків флори Південної Африки та інших частин світу. Місце популярне серед туристів, тому площа в центрі фото фактично є одним суцільним ринком, де торгують сувенірами.
8. Groote Kerk (у перекладі з африкаанс – «велика церква») була зведена в 1841 р. на місці старого християнського храму Південної Африки, від якого збереглися лише фундамент і дзвіниця, прибудована в 1704 р.
Зараз цю вежу химерно огинає будівля The Piazza on Church Square. Вона з’явилася на церковній площі ще в 1930-ті роки і тоді носила назву Groot Kerk Building, а в XXI ст. була перебудована і перетворилося в 14-поверхівку з апартаментами й офісами.
9. В околицях Кейптауна безліч пляжів із білим піском, але не всі вони придатні для купання. Справа в температурі води – в окремих місцях вона не прогрівається вище +12 °С навіть у найспекотніші місяці.
10. У Кейптауні субтропічний клімат, близький до звичного для європейців середземноморського. У літній період, який триває тут з грудня по березень, середня температура – близько +25 °С. Червень і липень вважаються зимовими місяцями: в цей час погода стає дощовою, а ночами стовпчик термометра опускається до +6 °С.
11. Архітектурний вигляд Кейптауна відрізняється еклектичністю. Сучасні висотки сусідять з будівлями в стилі ар-деко, що з’явилися тут в 1930-ті роки.
12. Діловий центр міста, де розташовані офіси великих банків, судноплавних компаній та транснаціональних корпорацій, що працюють у сфері високих технологій.
13. На відміну від багатьох мегаполісів, у Кейптауні мало справжніх хмарочосів. Навіть найвищі будівлі міста помітно поступаються висоткам Йоганнесбурга, який обганяє Кейптаун ще й за кількістю населення.
14. Кейптаун розділений на квартали. Один з найвідоміших і найколоритнішних – Bo-Kaap, де живуть в основному нащадки рабів, привезених з Південно-Східної Азії. Завдяки яскравому забарвленню будинків місце з такою песимістичною історією перетворилося в одну з головних туристичних визначних пам’яток.
15. Столова гора, розташована на південному березі однойменної бухти. Це одна з головних визначних пам’яток Кейптауна, силует якої зображений на міському прапорі. На вершині є оглядовий майданчик, потрапити на неї можна пішки або канатною дорогою. На схилах можна зустріти багато рідкісних рослин і тварин, тому флора і фауна тут ретельно охороняються.
16. Гора отримала свою назву через плоску платоподібну вершину, яка робить її схожою на стіл. Іноді плато заволікають густі хмари, які називають скатертиною.
17. Атлантичний океан.
18. Набережна Вікторії та Альфреда (Victoria & Alfred Waterfront).
Принц Альфред (син королеви Вікторії) розпорядився упорядкувати її в 1860 р., під час своєї поїздки по британським колоніям. Нині набережна – одне з найвідвідуваніших місць у Кейптауні. Тут є близько 450 торгових точок, ресторани, нічні клуби та галереї. Це діюча гавань, в якій можна зустріти рибальські човни, катери і яхти.
19. Музей сучасного мистецтва Zeitz MOCAA, розташований у будівлі колишнього елеватора, збудованого в 1920 р. Британський архітектор Томас Хізервік реконструював його чотири роки. Будівля, що складається всередині з 42 гігантських труб, перетворили на своєрідний «арочний собор». Щоб створити мережу з 80 галерей Хізервік і його команда вирізали з бетонних труб великі секції.
20. Zeitz MOCAA працює з 2017 року. Це перший на континенті музей, у якому представлені роботи сучасних художників Африки і діаспори, що проживає за її межами. На дев’яти поверхах розташовані виставкові простори, зони для зберігання робіт, книжковий магазин, ресторан, бібліотека і сад скульптур на даху.
21. У Кейптауні знаходиться один з найбільших круїзних портів Африки, тому багато компаній вибирають його як відправну точку для подорожей уздовж берегів Африки й Індійським океаном.
22. Сухий док.
23. Морський порт Кейптауна розташований на одному з найжвавіших торгових шляхів у світі. На його території причалюють контейнеровози, танкери, суховантажі, рибальські судна, круїзні лайнери і криголами, які зупиняються тут по шляху до Антарктиди і назад.
24. Навантаження нафти на танкери.
25. Через порт проходить велика кількість контейнерів зі свіжими фруктами. Серед найпоширеніших товарів – сталь, папір, кукурудза, пшениця, рис, деревина і вугілля.
26. Кейптаун – другий за величиною контейнерний порт Південної Африки, поступається лише порту Дурбана.
27. Сі Поінт (Sea Point) – густонаселене передмістя Кейптауна.
28. На пляжі Сі Поінт дуже сильні хвилі, тому його полюбили серфери.
29. Дванадцять апостолів – гірська гряда з дванадцятьма вершинами в західній частині Столової гори.
30. Затока Сенді (Sandy Bay).
31. Уламки французької баржі BOS 400, яка сіла на мілину в затоці Маорі в 1994 р.
32. Це був найбільший плавучий кран в Африці. Судно не мало власних двигунів, тому до місця роботи BOS 400 транспортували буксиром. Дорогою з Республіки Конго в Кейптаун через шторм буксирувальний трос порвався і баржа налетіла на скелі.
33. Дванадцять апостолів.
34. Мис Доброї надії. Його часто помилково називають крайньою південною точкою Африки. Насправді, найпівденніша точка – мис Голковий, розташований за 155 км на південний схід. Мис Доброї Надії – один з важливих стратегічних об’єктів африканського континенту. Раніше він був орієнтиром для торгових суден, що прямували з Європи в країни Далекого Сходу. Зараз це популярне туристичне місце, помилуватися пейзажами якого щорічно приїжджають мільйони туристів з різних куточків планети.
35. Прокладена прибережними скелями дорога Чапменс Пік Драйв (Chapman’s Peak Drive) названа на честь капітана англійського суду Джона Чапмен, який приплив сюди в 1607 р. Шосе з 114 вигинами будували з 1915 по 1922 рр з використанням праці ув’язнених.
36. Саймонстаун (Simon’s Town) – містечко з населенням майже 3 тисячі людей в околицях Кейптауна. Тут розташована основна база військово-морських сил ПАР.
37. Кейптаун вважається однією зі світових столиць серфінгу. Тут ковзання по хвилях – не просто спорт, а спосіб життя. Серфінгом займаються замість фізкультури в школах і всією сім’єю у вихідні.
38. Район, де живуть забезпечені африканці.
39. KTC township – нетрі в містечку Ньянга, який є найстарішою частиною Кейптауна. Тауншип у ПАР називають бідні поселення на околицях. Вони з’явилися в період апартеїду, коли населення поділяли за расовою ознакою, а закони дозволяли виселяти незаможні родини чорного і кольорового населення в найвіддаленіші території міст. При цьому будматеріалів держава не виділяла, тому жителі споруджували свої будинки з того, що було під рукою: старого шиферу, картону і навіть фрагментів автомобільних кузовів.
40. Міжнародний аеропорт Кейптауна обслуговує прямі рейси в Йоганнесбург і Дурбан, а також у невеликі містечка Південної Африки. Міжнародні рейси виконуються до кількох місць призначення в Африці, Азії, Європі та Південній Америці.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *