Трохи про міць “піднебесної”: Китай освоює морський простір

Військово-морські сили Китаю ростуть з неймовірною швидкістю, причому не тільки за розміром, але і за боєздатноістю.
ВМФ Китайської народної визвольної армії – один із найбільших військово-морських арсеналів у світі, і продовжує зростати. Що ще більш важливо, Китай швидко будує все нові і нові кораблі, які допомагають країні зайняти домінантні позиції в Тихоокеанському регіоні, інформує enovosty.com/news.
Китайський флот найбільше виграв від основного плану військової модернізації країни, мета якого – перетворити збройні сили Китаю в бойові сили світового класу, здатні перемогти іншу велику державу.
В середині 1990-х років військово-морські сили Китаю були слабкими і складалися з майже повністю беззахисної групи з близько 60 есмінців і фрегатів і 80 ударних підводних човнів, більшість з яких були старими дизель-електричними радянськими моделями. У китайського флоту також було кілька атомних підводних човнів з балістичними ракетами, але вони були занадто застарілими.
Нині Китай оснащує свій флот судами з досконалішою зброєю і датчиками.
Китай випускає кораблі з неймовірною швидкістю. У 2016 та 2017 роках Китай увів в експлуатацію 18 і 14 судів відповідно. ВМС США за ці роки замовили всього п’ять і вісім кораблів. Станом на минулий рік у Китаю було понад 300 кораблів, що набагато більше, ніж у ВМС США. Центр стратегічних і міжнародних досліджень прогнозує, що в найближчі 15 років Китай може мати до 430 надводних кораблів і 100 підводних човнів
Ось чим Китай укомплектував свій військово-морський арсенал:
Звичайні і атомні підводні човни
Підводний човен з балістичними ракетами класу 094B
Пентагон очікує, що до 2020 року у Китаю буде 78 підводних човнів.
Ракетні катери типу 022 Houbei
За даними Пентагону, у Китаю є щонайменше 60 таких кораблів.
Тип 056 Jiangdao Корвет.
Тип 056 Jingdao Corvette  / Wikimedia Commons
“Китай розширює свої військові можливості, особливо в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях, завдяки високому рівню виробництва корветів класу Цзянду”, – оцінює Міністерство оборони. Агентство Рейтер повідомляє, що у Китаю вже є більше 40 таких кораблів, а ще 60 чекають приєднання до флоту.
Тип 054 фрегат Jiangkai.
Jiangkai II-класу тип 054A фрегат ЦНС Yulin REUTERS / Эдгар Су
За повідомленням агентства Reuters, Китай увів в експлуатацію понад два десятки удосконалених фрегатів типу 054A.
Тип 052 есмінець Luyang
Гуйян, есмінець типу 052D Фото Артема Іванова \ ТАСС через Getty Images
Вважається, що військово-морський флот Китаю обслуговує від семи до десяти таких судів. За даними Reuters, західні аналітики підозрюють, що до 2020 року в Китаї може бути задіяно до 20 таких кораблів.
Тип 055 есмінець Renhai
Наньчан, есмінець типу 055 Фото Артема Іванова \ ТАСС через Getty Images
Китай продемонстрував перший з нових есмінців класу «Ренхай», великі, важкоозброєні судна, вважаються крейсерами за західними стандартами, на своєму недавньому військово-морському параді. Reuters повідомляє, що принаймні 12 з цих кораблів введуть в експлуатацію протягом наступного десятиліття.
Тип 075 десантний корабель
Тип 075 (рендеринг) CCTV
Китай будує нові вертольотоносці на основі десантних кораблів ВМС США, які використовуються вертольотами і реактивними літаками для зльоту і посадки.
Тип 071 Yuzhao корабель-амфібія.
Yimeng Shan, корабель-амфібія типу 071 REUTERS / Джейсон Лі
В даний час у Китаю є п’ять таких кораблів.
Авіаносець типу 001
Китайський авіаносець Ляонін бере участь у військових навчаннях ВМС Народної армії звільнення Китаю (НВАК) в західній частині Тихого океану, 18 квітня 2018 року. Reuters
Китай має один діючий авіаносець, типу 001 Ляонін. Інший авіаносець, типу 001A, завершив морські випробування і, як очікується, буде введений в експлуатацію в цьому році. Третій авіаносець, який, як вважають, є значним кроком уперед порівняно з попередниками, перебуває у стадії розробки.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *