Потреба у комунікації змінила форму обличчя людини

Учені пояснили появу сучасної форми обличчя людини тим, що людині в процесі еволюції потрібна була соціальна комунікація.
Еволюція обличчя людини виявляється тісно пов’язана із соціальною комунікацією
Міжнародна група вчених заявила, що сучасна форма обличчя людини стала еволюційною відповіддю на необхідність появи соціальних навичок. Як повідомляє Phys.org, форма черепа та обличчя сучасної людини значною мірою відрізняється від форми черепа наших древніх предків.Автори нової наукової роботи стверджують, що в процесі попередніх досліджень учені не звертали уваги на соціальну комунікацію як один з факторів, які впливали на формування лиця. На їхню думку, обличчя сучасних людей стали наслідком біохімічного, фізіологічного і соціального впливу.
Така форма лиця стала відповіддю не лише на зміни раціону і клімату, а й забезпечила більше можливостей для міміки і невербальної комунікації, що було необхідно для створення великих соціальних груп, які, як вважають дослідники, допомогли Homo sapiens вижити.Учені наголошують, що людям доступні більше 20 різних категорій емоцій, які можна виразити за допомогою напруження або ж розслаблення м’язів обличчя. Для вимерлих видів людей були характерні надбрівні дуги, які дешо виступали над самим обличчям, а у Homo sapiens лоб став більш гладким з виразними бровами, здатними виражати добре помітні емоції. Обличчя ж сучасних людей стали загалом тоншими, що дало можливість демонструвати співчуття й впізнавання.

На формування обличчя вплинула також зміна раціону. Після того, як люди навчилися готувати їжу, у них зменшилася потреба в тривалому жуванні, що й призвело до зменшення обсягу щелепних м’язів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *