Замість тисячі слів або так горить віковічна історія

Інколи історія не тільки твориться, але і руйнується на наших очах
У ніч з 15 на 16 квітня 2019 року у столиці Франції Парижі згоріла ледь не тисячолітня пам’ятка історії та культури – Собор Паризької Богоматері.
Пожежа почалася близько 20:00 на горищі Нотр-дам-де-парі, потім полум’я перекинулося далі.
Ця споруда – була однією з найвідоміших символів Парижа і світова пам’ятка. Також є найважливішим пам’ятником середньовічної готичної архітектури. Зводився в період 1163-1345 років.Собор Паризької Богоматері вважається одним із шедеврів світової готичної архітектури. Будівництво монументальної споруди почалося у ХІІ столітті і тривало майже 200 років. 1831 року відомий французький письменник Віктор Гюго увічнив цей собор однойменним романом. Нотр-Дам де Парі  грандіозний середньовічний собор у самому центрі міста, який щороку відвідують близько 13 мільйонів туристів. Це найбільш відвідувана пам’ятка у Європі та найбільш відома будівля у світі.

Минулого року Католицька Церква Франції просила у держави додаткових субсидій на реставрацію собору, який, за їхніми словами, “розвалювався”.
Понад 400 пожежників щосили намагалися врятувати твори мистецтва із залишків собору.

Згодом представник собору Андре Фіно заявив, що Реліквії собору Паризької Богоматері в безпеці.
У Нотр-Дамі зберігалиься великі християнські реліквії – Терновий Вінець і частина Хреста, з якого зняли Ісуса. За словами Фіно, “все священні предмети знаходяться в ризниці, їм нічого не загрожує”.

Терновий вінок ще у 1237 році привіз до Парижа з Константинополя Луї IX. До сьогодні він зберігався у соборі Нотр-Дам.
У результаті пожежі крім шпиля і покрівлі постраждали старовинний годинник і вітражі собору
Вид на палаючий Нотр-дам з поліцейського дрона.

Президент Франції Еммануель Макрон на місці події сказав таке: “Нотр-Дам де Парі – це наша історія, наша література, це епіцентр нашої життя, це джерело мистецтва, це так багато книг і картин. Це собор усіх французів, навіть тих, хто ніколи тут не був. Це наша історія “. Він також додав, що Собор буде відновлено заявивши, що вже з завтрашнього дня починається відновлення Собору, а також закликав всі таланти світу приєднуватися до цього. А так парижани молилися про порятунок храму:

Журналіст Le Monde, який знаходився біля Нотр-Дама, розповів, що деякі вікна Собору вибухнули під час пожежі, але велика Роза дю Міді з видом на Сену, шедевр XIII століття, схоже, збереглася.

Сім’я французьких бізнесменів-мільярдерів Піно пообіцяла направити 100 мільйонів євро на реконструкцію собору.Еквадорська художниця Христина Коррайа Фрейл зробила малюнок, котрий вже став вірусним в соцмережах – їм ділиться величезна кількість людей.

You may also like...

2 коментарі

  1. Душе шкода шо так сталося в наш вік нових технологій. Подумати тільки, вистояв багато сотень років та згорів в 21 столітті. Життя цікава штука, як не крути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *