Мама вселяє упевненість: 10 фраз, які допомагають у дорослому житті

Формування особистості багато в чому залежить від того, як складалися відносини з матір’ю. Іноді вплив надають звичайні слова. Що говорити дитині, щоб вона виросла гармонійною і щасливою людиною? Своїм досвідом з цього приводу ділиться психотерапевт Кріссі Діраф.
Мама багато зробила для мене в процесі виховання, вона досі дуже мені допомагає. Але найважливіше, що вона мені подарувала – це внутрішній голос, який тепер живе у мені. Він звучить у моїй голові кожного дня, в ньому моя суперсила. Своїми простими і водночас приголомшливими словами мама виростила в мені впевненість і почуття цілісності.1. Ти красива. Зазвичай мама говорила це, коли я робила щось хороше, приймала правильне рішення, проявляла незалежність або показувала силу характеру. Також вона говорила це, коли я була спітнілою, брудною, але при цьому старанно працювала. Мама навчила мене, що справжня краса живе всередині, в хороших вчинках, а не у зовнішньому вигляді.
2. Ти будеш чудовою мамою. Я чула ці слова протягом усього життя. Мама не намагалася налаштувати мене на те, щоб завести дітей. Але тоді вона бачила в мені щось важливе. У дорослому житті я спираюся на це кожного дня. Часом я почуваюся виснаженою, стомленою, замученою переживаннями і сумнівами, що робити далі. Але я ніколи не сумніваюся в собі, як у матері.
3. Я співчуваю тобі. Мама завжди хотіла знати, що я переживаю. Навіть якщо вона не знала, в чому справа, чи не розуміла моїх почуттів, вона співчувала мені. Емпатія виховує емпатію. Це одна із найважливіших навичок, які потрібно освоїти в дитинстві. Емпатія – це необхідна умова для здорових і успішних відносин у дорослому житті. Здорові стосунки, в свою чергу, розвивають впевненість у собі.
4. Що ти хочеш зробити? Мама ніколи не вказувала мені, що робити. Якщо їй здавалося, що я збиваюся зі шляху або ось-ось прийму неправильне рішення, вона демонструвала мені підтримку і довіру. Мама не намагалася чинити перешкоди або контролювати мене. Вона запитувала мене, що я думаю і відчуваю, і тим самим вчила мене, що вони важливі.
5. Ти впораєшся. Коли я сумнівалася і не знала, що робити, мама говорила, що довіряє мені. Вона вірила, що я розберуся сама. Уміння приймати рішення дуже важливе для розвитку самооцінки. Мама ніколи не ставила під сумнів мої рішення. Вона дозволяла мені бути головною в своєму житті. Мама завжди була на моєму боці. Вона була поруч, напоготові, щоб підхопити мене, якщо я раптом упаду.6. Запроси друзів. У нашому домі завжди були раді моїм друзям. Вони могли прийти, навіть коли мене не було вдома, знали, що мама запропонує їм зайти і пригостить чимось смачненьким. За допомогою політики відкритих дверей вона навчила мене не хвилюватися з приводу дрібниць: наскільки чисто в будинку або наскільки вишукана вечеря. Ти просто радо приймаєш людей.
7. Молюсь за тебе. Коли я росла, мати носила вервичку для молитви, вона досі при ній. Для неї молитва не була поривом сентиментальності, вона молилася по-справжньому за моїх хлопців, друзів, їхніх батьків і далеких родичів. Вона навчила мене молитися за дітей, що дарує мені величезний спокій (умиротворення). Це допомагає дітям: вони почуваються спокійно і в безпеці.
8. Я люблю тебе. Зрозуміло, всі мами кажуть ці слова. Моя мати казала це постійно. Якби в світі існували більш підходящі слова, щоб описати її почуття до мене, вона б використовувала їх. Але інших слів не було, тому мама вимовляла їх, немов це максимальний прояв почуттів. Мені здається, що їх недостатньо, щоб описати любов, яку вона відчувала до мене.9. Повеселися як слід. Дитинство було наповнене веселощами, іграми і сміхом. Моє серце прагне до цього, коли життя стає непростим. Мама досі говорить цю фразу, коли я привожу дітей із ночівлею. Вона випроваджує мене за двері і каже, щоб я ні про що не хвилювалася. Коли повертаюся, запитує, як я розважалася, поки вона дивилася за дітьми, радіє моєї радості. Таким способом вона показує: я не тягар, я – радість, мої діти – радість. Від цього у мене розпирає в грудях: я відчуваю, що все роблю правильно.
10. Я пишаюся тобою. Мені неймовірно пощастило рости і чути, що хтось пишається мною, незалежно від обставин. Я виросла з вірою в те, що можу пишатися собою, і пишаюся. Дякую мамо.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *