Батькам на замітку: правило «перших трьох хвилин»

Правило «перших трьох хвилин» – надто важлива річ у сім’ї, яке потрібно знати всім батькам.
Є таке важливе правило – правило «перших трьох хвилин». Коли батьки в сім’ї починають виконувати це правило, то помічають, що воно дуже багато змінює в стосунках на краще.
Правило «перших трьох хвилин» полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою величезною радістю, ніби зустрічаєте друга, якого не бачили вже багато-багато років. І не важливо, чи ви повернулися з магазину, до якого вибігали за хлібом, прийшли додому з роботи чи повернулися з відрядження.
Зазвичай усе, чим із вами хоче поділитися дитина, вона «видає» в перші хвилини зустрічі, саме в цьому і полягає важливість не втратити цей час.
Ви одразу помітите тих батьків, які інтуїтивно виконують правило «перших трьох хвилин». Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обіймають при зустрічі і кажуть, як сильно за ними скучили. У той час як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть «пішли», розмовляючи при цьому по телефону.
Приходячи з роботи, відразу звертайте всю увагу на дитину. Роззувайтеся і біжіть до дитини. У вас є лише кілька хвилин, щоб сісти поруч із нею, розпитати про її день і уважно вислухати все, чим вона хоче поділитися. Вже потім можете спокійно займатися своїми справами чи виконувати роботу по дому. Якщо ви в такий спосіб не звернете увагу на дитину, то вона буде ходити за вами весь вечір, вимагаючи спілкування, уваги, любові.Тут важлива не стільки велика кількість часу, як саме емоційна близькість.
Іноді кілька хвилин душевної бесіди означають для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений разом із вами, якщо думками в цей час ви були в іншому місці. Те, що ми весь час поспішаємо, весь час заклопотані, точно не зробить наших дітей щасливими, навіть якщо ми вважаємо, що робимо це заради них і їхнього добробуту.
Для батьків і дітей вислів «час разом» має різне значення.
Для дорослих достатньо, щоб діти просто були поруч із ними, коли вони роблять щось удома або виходять у магазин. А ось для дітей поняття «час разом» – це дивитися в очі, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, відмикають думки про сотні невирішених питань і зовсім не відволікаються на сторонні справи. Дитина ніколи не довіриться, якщо відчуває, що в пріоритеті у батьків у момент спілкування є щось важливіше, ніж вона.
Звісно, не завжди у батьків є час на спільні ігри з дітьми, але в такі хвилини робіть лише те, чого хоче дитина. Не треба пропонувати їй ваші варіанти вільного часу. Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини і дочки подорослішають, тому не гайте часу і починайте будувати довірливі стосунки з ними вже зараз.
Нехай правило «трьох хвилин» вам в цьому стане в нагоді.
Автор: Наталія Сиротич

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *