“Оголені обличчя”: обличчя людей, які позують в одязі і без

Як відрізняються обличчя людей, які позують в одязі і без. Фотопроект Ділана Хемма

У січні 2016 року Ділан Хемм запросив охочих взяти участь у його фотопроекті «Обличчя оголених». Ідея полягала в тому, щоб зняти два портрети однієї людини: в одязі і без нього. При цьому фотограф пообіцяв учасникам, що сама оголена натура сфотографована не буде, а залишиться «за кадром».
Фотопроект, за словами Ділана Хемм, почався з питання, над яким він розмірковував роками: чи усвідомлюємо ми, що вираз нашого обличчя «розповідає» про нас набагато більше, ніж ми думаємо?

«Я хотів порівняти два вирази обличчя, зафіксовані на цих портретах. Мені потрібні були конкретні докази того, що така проста дія, як оголення, може відобразитися на обличчі людини».

Результати фотографа вразили. Відмінності були іноді тонкими, несподіваними і кумедними. До речі, реакція на сам процес роздягання була різною: сміх, вигуки, жарти. Дивно, але ця бравурність не відповідала результатам. Учасники фотоексперименту на другому портреті виглядають по-різному: розгубленими, нервовими, кумедними, щасливими, зворушливими, беззахисними.
Дехто ледь піднімає брову, інші виглядають більш розслабленими і навіть пробують посміхатися. Фотограф передбачає, що ця зміна зовнішності на другому портреті має відношення до того, хто ця людина насправді. Ділан Хамм цікавиться проблемами гендерної психології і підсвідомості, а також процесами людського самосприйняття і сприйняття інших людей.

Серія портретів «Обличчя оголених» («Naked Faces») ще не привела фотографа до відповіді на питання, що лежить в основі проекту. За його зізнанням, це, скоріше, етап великого дослідження, яке буде продовжено. Легкі, і, як нам здається, незначні зміни в нашій міміці, можуть бути дуже помітними для довколишніх і розповісти про нас набагато більше, ніж нам здається.

У Мережі проекти Ділана Хемм (Dylan Hamm) представлені на його особистому сайті, в Instagram і Facebook.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *