Чудернацька алея баобабів на Мадагаскарі

На красивому і колоритному острові Мадагаскар росте дещо незвична алея з баобабів. От чудово було б там опинитися, хоч на хвильку.

aleia_baobabiv_2 На цьому острові баобаби ростуть по всій його території і вважаються національним деревом держави Мадагаскар. Є навіть легенда про це дерево, крона якого більше нагадує коріння: ніби-то колись давно Бог розгнівався і у гніві висмикнув із землі баобаб, а вже потім встромив його навпаки – корінням до верху. І справді, після скидання листя баобаб дуже нагадує «дерево навпаки».
aleia_baobabiv_5Місцеві жителі примудряються практично використовувати буквально всі частини баобабів: кору, листя, плоди, молоді пагони і навіть квітковий пил, з якого виготовляють клей. Але є на острові місце, в якому це дерево виконує ще одну важливу функцію – естетичну, адже помилуватися так званої Алеєю баобабів з’їжджаються туристи з усього світу.
Знаходиться баобабових гай у західній частині острова, в регіоні Менабе. Уздовж грунтової дороги, що сполучає міста Belon’i Tsiribihina і Морондава вишикувалися в ряд близько 20-25 цих могутніх дерев, які й утворили щось на зразок алеї.

aleia_baobabiv_7

aleia_baobabiv_8Такий порядок розташування баобабів є унікальним, адже в більшості своїй ця рослина любить самотність. Тому баобабових алея є неймовірним природним винятком із правил, яке здалеку виглядає як сюрреалістична картина художника-фантаста.aleia_baobabiv_4

aleia_baobabiv_6Через відсутність у баобабів річних кілець вирахувати їх вік дуже складо, але, за приблизними оцінками вчених, деревам на алеї не менше 800 років. Колись у цій місцевості ріс густий тропічний ліс, але з плином часу люди повністю вирубали його, залишивши лише незначну кількість величних багаторічних красенів-баобабів, які їм шкода було знищувати.
Сьогодні Алея баобабів на Мадагаскарі вважається національною гордістю країни, пам’яткою, яку обов’язковою повинні відвідати всі поважні мандрівники-туристи.aleia_baobabiv_1

aleia_baobabiv

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *