Найнезвичніші храми на планеті

У світі безліч святинь різних конфесій. До деяких постійно приходять віряни, а інші розташовані на закритих територіях і призначені для вузького кола осіб.
Проте кожна церква унікальна по-своєму, хоча серед них деякі можна виокремити особливо. Давайте поглянемо на них.
• Боргундська ставкірка (1180-1250), Лердал, Норвегія.
Церкву збудували в період з 1180 по 1250 рр. з довгих вертикальних дерев’яних брусів, які називають «ставами».• Церква Лас-Лахас (1949), Колумбія.
Ла-Лахас завершили будувати в 1949 році, і вона підноситься з дна каньйону на 90 метрів. Кажуть, що в цьому каньйоні траплялися випадки чудесного зцілення.• Хатльгрімскірк’я (1986), Рейк’явік, Ісландія
Церква вважається найвищою будівлею в Ісландії. Її дизайн повинен нагадувати поточну лаву вулкана. Церква стала однією з головних визначних пам’яток Ісландії.• Каплиця тернового вінця (1980), Еврика-Спрінгс, Арканзас.
У цій церкві 625 вікон. Будівля входить до топ-5 найкрасивіших церков, побудованих в ХХ столітті.• Церква Темппеліаукіо (1969), Гельсінкі, Фінляндія.
Церква вбудована в скелю. Щороку Темппеліаукіо відвідує понад півмільйона людей• Сан Мігель Дель Фай (10-е століття), Каталонія, Іспанія.
Бенедиктинський монастир XI сто. Сан Мігель дель Фай належить до споруд національної культурної спадщини Іспанії.
Розташований на краю прірви в мальовничій природоохоронній зоні в передгір’ї каталонських Піренеїв.
В архітектурі Сан Мігель дель Фай простежуються риси романського і готичного стилів. Планування монастирських приміщень не змінювалася протягом століть. У церкві є невелика крипта з похованнями настоятелів.• Церква Святої Трійці (2004), Ватерлоо, Антарктика.
Це найпівденніша православна церква в світі. Тут постійно перебуває, як мінімум, один монах-доброволець з Троїце-Сергієвої лаври в Росії.• Метеори (XIV ст.), Фессалія, Греція.
«Метеора» перекладається, як «у небесах» або «підвішений у небі». Раніше дістатися до них можна було лише мотузковими сходами і сіткою, яку скидали зверху. Зараз для туристів вирізали сходинки в скелях.• Базиліка святого Пія X (1958), Лурд, Франція.
Підземна базилікА займає ПОНАД 180 м У довжину (більше двох футбольних полів) і вміщує понад 24 000 осіс. Її збудували у Люрді, де Діва Марія з’явилася місцевій селянській дівчинці Бернадетт Субіру, ​​яка пізніше сама стала святою.• Храм Святого Сімейства (1882), Барселона, Іспанія.
Спроектований знаменитим каталонським архітектором Антоніо Гауді у 1883 р., Храм Святого Сімейства будується вже понад 130 років, і навіть за сучасних технологій не буде завершеним раніше 2026 року – в столітню річницю смерті Гауді. За легендою якщо храм добудувати то настане Страшний суд.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *