Карнавал у Бразилії

Карнавал у Бразилії – одне з найголовніших національних свят. Він проходить щорічно протягом 4 днів (з суботи по вівторок) у лютому-березні: дати карнавалу рухливі і щороку змінюються (карнавал – язичницьке свято, проте його дати обчислюються за системою Католицької Церкви, за такою формулою: відраховується сім тижнів від Пасхальної неділі.

Обчислюється карнавальна неділя, і на основі цього встановлюються дати карнавалу: карнавал завжди проходить із суботи по вівторок. Отже, дати карнавалу змінюються щороку). Карнавал закінчується в ніч на середу, коли починається Великий Піст за католицьким календарем.
carnaval_brasil_13Карнавал у Бразилії походить від португальської масниці – «ентрудо» (entrudo), який святкувався в Португалії ще з XV ст. Під час цього свята люди обливали один одного водою, закидали тухлими яйцями і помідорами, засипали борошном. Сам ритуал має язичницьке коріння і символізував розкріпачення і насичення перед Великим постом.
До кінця ХІХ ст. карнавал Ріо-де-Жанейро став дуже популярний і проявлявся в трьох основних формах: Кордай («мотузка», коли учасники карнавалу шикуються вузьким рядом), вуличний або карнавальний блок (шикуються прямокутником) і ранше (дефіле з елементами африканських обрядів ). Цікаво, що карнавал у Бразилії увібрав у себе елементи інших країн, зокрема Франції (стали використовувати маски, як на паризьких балах).
carnaval_brasil_12У 1928 р. у Ріо-де-Жанейро з’являється перша школа самби. Потім ці школи починають поширюватися по всій країні. Сьогодні карнавал у Бразилії має дві сторони: виступ шкіл самби на самбодромі і вуличні карнавали. Дефіле шкіл самби – це колосальне яскраве шоу, в якому школи змагаються за приз переможця карнавалу, проходять вони щоночі у дні карнавалу на самбодромі міста, квитки дорогі, і в основному там іноземці та туристи. А вуличні блоки – це свято народу в усій своїй красі, свято самих бразильців на кожній вулиці міста і в природній формі.
Найвідоміші карнавали – у Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу і Салвадорі. У Салвадорі карнавал знаменитий своїм «Тріо Електрик» – це величезні прикрашені машини, на яких установлюють сцену і танцюють і співають відомі музиканти і виступають карнавальні групи. Сильна апаратура, встановлена ​​на на Тріо Електрик видає оглушливий звук.

carnaval_brasil_14

carnaval_brasil_15

carnaval_brasil_16

carnaval_brasil_17

carnaval_brasil_19

carnaval_brasil_20

carnaval_brasil_21

carnaval_brasil_23

 

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *