Португалія: пам’ятки, які приваблюють мандрівників

Лузітанія – популярна поетична назва країни, оспівана в національній епопеї «Лузіаді». Походить від однойменної римської провінції, розташованої в Центральній Португалії, і від міфічного героя Луза.
Португалія – морська країна, яка простягається вздовж узбережжя Атлантичного океану на 800 км. 
Столиця Лісабон розташована біля входу у величну річку Тежу. Завдяки цьому тут багато мальовничих бухт і прекрасних пляжів. Знаменита Португалія і своїми островами, зокрема островом Мадейра, який ще називаємо Садовим через пишну рослинність, а також архіпелагом Азорських островів. Куди б ви не потрапили, ви ніколи не будете розчаровані, адже пам’ятки Португалії – це приголомшливі місця, які нікого не залишать байдужим!
• Монастир Жеронімуш
Монастир Жеронімуш у передмісті Лісабона – одна з найвеличніших споруд у країні. Церква і прилеглий монастир збудовані в стилі мануеліно. Велика частина інтер’єру багато прикрашена, особливо та, яка відома як Південний портал.

• Лісабонський океанаріум
Океанаріум у Лісабоні має популяризувати і зберігати морське середовище. Тут є чотири окремі екосистеми, що представляють чотири океани – Атлантичний, Тихий, Індійський і Льодовитий. В акваріумах представлені різні види морських мешканців: акули, скати, морські видри, пінгвіни тощо.

• Національний палац Сінтри
Палац Сінтри розташований на центральній площі міста. Він був збудований у XIV ст., і вважається найстарішим збереженим палацом у Португалії.

• Пляж Матозіньюш
Пляж Матозіньюш розкинувся на північ від Порту, це приголомшлива смуга найчистішого золотого піску вздовж величного океану. Пляжні розваги включають футбол і волейбол, а також водні види спорту.

• Торре де Белем
Ця культова вежа, збудована в 1521 р., знаходиться в районі Белем у Лісабоні. Свого часу вона мала захищати місто від вторгнення через річку Тежу. Зараз цю унікальну споруду внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

• Озеро Фурнаш
Озеро кратера Фурнаш розташоване на Азорських островах, серед пагорбів, покритих грязьовими вулканами і гарячими джерелами. Вода в озері відрізняється дивовижним зеленим кольором. Прогулянка озеро на каное дасть можливість краще ознайомитися з вулканічним ландшафтом.

• Монастир Конвент-де-Крішто
Конвент-де-Крішто розташований на набережній невеликого містечка Томар. Його було зведено в 1160 році і належав ордену лицарів-тамплієрів.
У центрі монастиря знаходиться його найдавніша будівля – кругла церква, яка була побудована на зразок арабського куполу Скелі.

• Святилище Бон-Жезуш-ду-Монті
Кажуть, що Бон-Жезуш-ду-Монті є найвидатнішою з усіх релігійних будівель у Португалії. Святилище розташоване серед пишних лісів за шість кілометрів від Браги. Комплекс утворюють парадні сходи і церква Бона-Жезуш, а також невеликі каплиці, фонтани і хитромудрий різьблені сцени з Біблії. Віруючі з усієї країни здійснюють сюди паломництво.

• Університет Коїмбри
Навчальний заклад створено в 1290 році. Його будівлю внесено до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Обов’язково потрібно відвідати чудову бібліотеку, побудовану в 1717 р. і розкішно оформлену. А ще можна піднятися на вежу з годинником, збудовану у XVIII ст.

• Музей галуста Гюльбенкяна
Одним з найвідоміших музеїв Лісабона є музей Галуста Гюльбенкяна. Тут зберігається 6000 експонатів, що належали громадянину Вірменії, який жив у Португалії – Галусту Саркісу Гюльбенкяну. Перед смертю він заповів свою колекцію творів мистецтва музею. Тут можна побачити римські медальйони, картини Рембрандта і Тернера, а також меблі, що належала Людовику XV і Людовику XVI.

• Замок Гімарайнш
Він відомий тим, що тут народився перший монарх Португалії, Дон Афонсу Енрікес. Це ще один об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.
Замок Гімарайнш був побудований у Х ст., і за довгі роки свого існування бу дещо змінений, хоча велика частина залишилася в первозданному вигляді. Ви можете відвідати каплицю Сан-Мігель, у якій хрестили першого короля Португалії Афонсу.

• Міст 25 Квітня
Цей великий підвісний міст є однією з найупізнаваніших пам’яток Лісабона. З нього відкриваються приголомшливі види на місто. Але, на відміну від інших підвісних мостів, тут немає пішохідних доріжок, тому найкраще сісти на поїзд і з його вікна насолодитися неймовірними панорамами Лісабона.

• Дзвіниця католицької церкви Клерігуш
Ця дзвіниця – культова споруда у формі голки, зведений у XVIII ст. Її видно з будь-якої точки Порту і є символом міста, адже висота споруди – 75 м. Щоб піднятися на вершину, потрібно подолати приблизно 200 сходинок. Звідси можна милуватися шикарними видами Порту і річки Дору.

• Замок Святого Георгія
У Лісабоні, на пагорбі, знаходиться Замок Святого Георгія, який височить над містом. Він збудований у XII ст. при королі Афонсу Енрікесі. З роками давню будівлю кілька разів ремонтували.
Нині велика частина замку відкрита для публіки. Тут можна прогулятися давніми валами й оглянути прикрашені вежі.

• Евора
У провінції Алентежу є місто Евора, відоме своєю римською історією. Римляни оселилися тут у 57 році до н.е. Нині від них залишилися руїни храму, який був побудований між II і III ст.
Після римлян в Еворі влаштувалися християни, і в 1204 році тут було освячено собор, зведений у романському, бароковому і готичному стилях.

• Королівський палац Мафра
Королівський палац і монастир у Мафрі (передмістя Лісабона) датуються 1717 роком. Це мав бути типовий монастир з неповторною базилікою, проте в той час у Португалію рікою текли багатства, тому проект став більш амбітним і перетворився в розкішний палац.
Під час екскурсії можна відвідати сам палац, монастир, базиліку і прилеглу церкву. А в місцевій бібліотеці, облицьованій мармуром, налічується понад 40 тис. книг.

• Церква Святого Антонія і Муніципальний музей історії Лагуш у Лісабоні
Муніципальний музей історії Лагуш повний археологічних експонатів з регіону Алгарве. Тут представлені предмети декоративно-прикладного мистецтва і навіть модель села Алгарве.
Обов’язково потрібно подивитися римську мозаїку, виконану в особливій техніці укладання фрагментів, і церкву Святого Антонія, багато прикрашену золотом.

• Замок Сілвеш
Замок Сілвеш, розташований на півдні Португалії в однойменному місті, був столицею мавританського регіону Алгарве. Замок побудовано для захисту регіону від вторгнень, і пізніше був захоплений хрестоносцями. Архітектура примітна тим, що будівлу вимуровано з червоного пісковика. Щороку, в серпні, тут проводиться середньовічний фестиваль.

• Палац Болсам
Палац Болсам у Порту був головною будівлею фондової біржі в місті. Будівлю побудували місцеві торговці в XIX ст. Це ще один об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Тут можна побачити красиві галереї в екстравагантній обстановці. Головною визначною пам’яткою палацу є арабський зал, виконаний у стилі палацу Альгамбра.

• Мис Кабо да Рока
Кабо да Рока – один з найвідомішших у всій Європі, розташований на заході Португалії. Він є частиною природного парку Сінтра-Кашкайш, і відомий своїми незабутніми пейзажами. Стежка проведе вас вздовж Атлантичного узбережжя по пляжах і скелястій кручі, а дорогою ви побачите елегантний маяк.

• Район Рібейра в Порту
Якщо ви приїдете в Порту, то обов’язково відвідайте старий квартал міста, який також відомий як район Рібейра. Він розташований на березі річки Дора, і відомий своїми ресторанами і нічними клубами. На головній вулиці району розташовані красиві пам’ятники архітектури, а також бари, ресторани і кафе.

• Природний парк Ріа-Формоза
Природний парк Ріа-Формоза, створений для захисту унікальної екосистеми боліт Алгарве, складається з великої лагуни і берегової лінії, що тягнеться на 60 км. Тут ви побачите піщані дюни, болота, солончаки, невеликі затоки й озера. У парку є велика кількість птахів. Спостерігати за тваринами в безпосередній близькості можна зі спеціальних оглядових майданчиків.

• Порт-Моніж
Селище Порт-Моніж розташоване на дивовижних вулканічних скелях і підноситься над морем. Він відомий своїми басейнами, оточеними скельними утвореннями. До місцевих пам’яток належить акваріум Мадейри і форт Іоанна Хрестителя.

• Музей портвейну Порт Калем
Винне виробництво Портуо Калем, засноване в 1859 році, є одним з найвідоміших і улюблених занять у Португалії. Воно знаходиться в неймовірній Віла-Нова-де-Гайя, розташованій на березі річки Дуоро. Вже у давні часи звідси експортували вино. І понад чотири покоління родини Калема управляють компанією. Тут є музей, який можна відвідати перед тим, як спуститися у винні погреби для дегустації місцевих вин.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *