«Ненароджені міста» або як китайці «штампують» міста-примари

Китай дивує як шаленим прогресом, так і шаленим занепадом. Лише лінивий турист не відвідував містичних місць у Китаї, і не робив фото китайських міст-примар.
Ці міста бездоганні з погляду урбаністики та планування. У них сучасні висотки поєднуються з футуристичними стадіонами та аеропортами, і незайманою природою парків. Лише один факт відрізняє їх від справжніх міст: тут ніхто не живе.

 

Фотограф Кай Кеммерер відвідав китайське місто Кангбаші і ще два такі ж міста в регіоні Внутрішня Монголія, щоб створити свою фото-серію під назвою «Ненароджені міста». Він зобразив на своїх фото пустельні вулиці, незаселені хмарочоси і громадські простору, у яких зовсім не вирує життя.

У Китаї за останні три десятиліття збудували десятки нових міст: так нація поступово стає урбанізованою. До 2026 року передбачається, що 250 мільйонів жителів сіл (порівняйте з населенням європейських країн) мають переїхати у ці нові міста. Проте не всі вони поспішають до них переїжджати.

Причини того, що нові міста стають містами-привидами, криються в основному в тому, що в них недостатньо робочих місць, і міста здаються штучними, ніби з комп’ютерних ігор. Зараз у місті Кангбаші, яке розраховане на 500 000 людей, проживає лише 100 000, а в інших містах-примари ще менше.

Кай Каммерер хотів, щоб його фото відбили відчуття від перебування в містах-примарах: нереальність того, що відбувається і деяку містичність.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *