Інтелект дитини від батька не залежить?

Учені з’ясували, від кого з батьків дітям передається інтелект
Донедавна вважалося, що і батько, і мати у рівній мірі беруть участь в закладенні генного фундаменту для нового життя. Насправді, це не зовсім так. Є сфери, в яких гени одного з батьків цілком або майже цілком вимикаються з процесу.

Усім мамам і татам хочеться, щоб їхні діти росли розумними і кмітливими. Хоча б тому, що такі люди частіше досягають успіху в житті і довше живуть. Але як з’ясувалося в ході недавніх досліджень, “ген гострого розуму” – або ген інтелекту, який відповідає за ментальний розвиток дитини (за рівень його IQ), передається лише по одній лінії – материнській.
Такі висновки були нещодавно опубліковані в популярному спеціалізованому журналі Psychology Spot. Зроблені вони були на основі досліджень, проведених незалежно вченими Манчестерського університету, Університету міста Ульм (Німеччина) й Університету Глазго.

Останні провели масштабне дослідження, у якому задіяли понад 12 тисяч молодих людей і підлітків віком від 14 до 24 років. Учених цікавили питання спадковості і генетичних захворювань. Паралельно учасники проходили тест IQ.
З’ясувалося, що спрогнозувати інтелектуальні здібності дитини можна на основі одних лише материнських показників. Різниця між рівнем IQ дитини і матері становила в середньому не більше 15 пунктів.Водночас очевидного зв’язку між рівнем інтелекту батька і дитини не було виявлено.
Учені пояснюють цей факт просто. За їхніми даними, так званий «ген інтелекту» знаходиться в хромосомі X. Жінки мають подвійне набором хромосоми X, тоді як у чоловіків вона “сусідить” із хромосомою Y. Якимось чином ця Y робить все можливе, щоб гени інтелекту батька деактивувалися, з’єднуючись з такими самими генами від матері.

«Це цікавий феномен, – ідеться в звіті шотландських учених. – Ми звикли вважати, що гени батька і матері нарівні беруть участь у створенні нового життя. Але виявляється, що є сфери, у яких домінують материнські гени. Точно так само, як є сфери, у яких домінують чоловічі гени».

Який звідси можна зробити важливий висновок? Якщо ти хочеш народити розумну дитину, не потрібно підшукувати на роль батька Нобелівського лауреата – в цьому немає ніякого пуття!

Попутно згадався анекдот:
Вже до немолодого професора, Нобелівського лауреата прийшла красуня  90/60/90 – Міс Світу котрогось там року і каже: 
– А давайте народимо з вами дитину. Уявляєте, яка буде бомба, коли малюк народиться з моєю красою і вашим розумом.
Проте старенький професор подивився на неї скептично і каже у відповідь:
– Воно то було б добре. Але що буде, якщо трапиться все навпаки?

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *