Пуерто-Ріко: танці на руїнах

Коли надовго покидаєш дім, у пам’яті залишаються лише найкращі та теплі спогади. Повернення до рідних місць через багато років може обернутися повним розчаруванням і болем. Такий гіркий досвід здобув пуерторіканський фотограф Омар З. Роблес, який повернувся в рідні краї через багато років. Як справжній чоловік мистецтва, всю гіркоту, розчарування і любов до своєї країни він втілив у своїх роботах.
Тож дивіться і захоплюйтеся емоційним поєднанням танцю, фотографії та розрухи.

Відомий фотохудожник Омар З. Роблес (Omar Z. Robles) приїхав у відпустку додому, в Пуерто-Ріко, через 8 років життя у Нью-Йорку. Картина, яку він застав на колись квітучому острові, гірко його вразила. Важка, жахлива реальність боляче поранила душу творчої людини.
Техніка, в якій працює фотограф, базується на натурних зйомках, на тлі яких розвиваються події.
У фотопроекті, присвяченому рідній країні, Омар поєднав мистецтво танцю з фотографією.

На знімках професійні танцівники “возвишаються” над руїнами занедбаних будівель Пуерто-Ріко, викликаючи емоції печалі і захоплення водночас.

«Міста, які я так любив у юності, перетворилися в міста-примари, що поглинули самі себе зсередини. З їх зникненням спогади нашої спільної історії теж відійдуть у небуття», – з гіркотою говорить фотохудожник.

Пуерто-Ріко буквально розпалося на частини.
Народ країни, яка не так давно процвітала, став жертвою холодної війни, яка вбиває повільно і непомітно. Для Омара усвідомлення всієї глибини цієї національної трагедії стало ударом.

Танцівники, елегантні і граціозні, кружляють посеред покинутих напівзруйнованих вуличок.Вони позують на сходах і видираються по руїнах.

Природа, яку так любив Роблес, зображена в темних тонах: вона поглинає колись жилі будинки і багатолюдні театри.
Немає рішення, немає виходу, немає навіть малесенького промінчика надії серед темряви. Фотосерія знята на 35-міліметрову плівку і створює ефект безпритульності.

Танцівники символізують сильних пуерторіканців, які тримаються за свою історію.

Сильні фотографії, які зачіпають до сліз кожного, кому знайоме відчуття гіркоти і образи за батьківщину. Мистецтво часом лікує болем, щоб люди змогли зрозуміти та усвідомити всю глибину трагедії. Страждання одного народу завжди близькі іншому, який пережив крах своїх надій.

А вас зачепили роботи Омара З. Роблеса?

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *