Пред’ямський замок у Словенії

Пред’ямський замок – один зі старовинних замків у Словенії, що знаходиться всередині скелі висотою в 123 м неподалік від печери Постойна Яма.

predyamskiy_zamokЗамок, збудований у 1274 році і розташований посеред мальовничої долини в оточенні лісів і полів, здалеку нагадує ластівчине гніздо. Найбільш відомим власником замку був барон Еразм Луегг, що проживав тут у XV-XVI століттях.
predyamskij-zamok-sloveniya-2

predyamskij-zamok-sloveniya-5Довгий час він успішно утримував облогу в замку, але, як свідчить стародавнє прислів’я, “жодну фортецю не можна вважати неприступною, якщо в неї може увійти мул, навантажений золотом”. У результаті зради барона було вбито гарматним ядром, а фортецю взято.
У замку можна побачити галерею, присвячену останньому власникові замку – принцу Віндішгретцу, а також відвідати підземелля замку, його численні галереї, лабіринти переходи і тунелі.predyamskij-zamok-sloveniya-7

predyamskij-zamok-sloveniya-6Пред’ямський замок у Словенії має приголомшливий і дуже романтичний вигляд! Існує й легенда, пов’язана із замком і Еразмом Луеггом, таким собі словенським Робін Гудом. Важко сказати, чи хорошою був людиною Еразм, але справа, якою він займався, була вельми сумнівною. Продовжуючи традиції мешканців цього місця, він з командою таких самих відчайдухів розкрадав каравани австрійських баронів та італійських купців. Ділився він награбованим з бідняками чи ні, історія замовчує, але простий народ приписував усі чесноти саме Еразму.
Пред’ямський замок – це насамперед центральна оборонна вежа, яка пов’язана захисним муром з житловою частиною і дозорною. Вся ця споруда знаходиться перед величезною печерою, а точніше наче врізана в неї з підземними ходами.predyamskiy_zamok_v_slovenii

predyamskogo_zamkaУсередині скрізь є сходи і переходи. Піднімаючись по одній з них можна потрапити в житлову частину Пред’ямського замку. Тут все як і було в середньовіччі. Навіть ходунки з тих пір практично не змінилися.
Як і личить справжньому замку, тут є таємні кімнати і слухові вікна. Під час облоги Пред’ямського замку, яка тривала більше півроку, Еразм жив собі спокійно в цій фортеці, лише зрідка роблячи набіги завдяки системі підземних виходів.

predyamskij-zamok-sloveniya-9

predyamskij-zamok-sloveniya-8Знову ж, згідно з легендою, добряче пообідавши, Еразм і його товариші піднімалися на стіни замку й, оглянувши багаття найманців, вони кидали вниз залишки бенкету, голосно при цьому сміючись. Загалом, відчували вони себе тут у повній безпеці. А види з кріпосних стін Пред’ямського замку, звичайно, чарівні.predyamskiy_zamok_vnutri

predyamskogo_zamka1Однак усе це – легенди.
Достовірно одне: в 1570 році новий господар замку, Іван Кобензл, не лише перебудував сам замок, а й переробив його зовнішній вигляд. Потім кожен із нових власників вносив якісь зміни. І в ході остаточної реконструкції в 1990-х роках Пред’ямському замку надали вигляду XVI століття і перетворили його на музей.

predyamskiy_zamok_dver_v_zamke
predyamskiy_zamok_kaznУ замку також була і в’язниця. У важких випадках тут навіть кого-небудь страчували.
predyamskogo_zamka_lestnica_v_peshchereМожна сказати, що перші мешканці Пред’ямського замку жили куди скромніше, ніж його наступні власники. Коли місцеві розбійники облюбували це місце, тут не було ні стін, ні веж, але була гігантська печера, яка люб’язно надала їм притулок. У печері цій панує напівтемрява, і тільки в ній можна дійсно відчути дух тих часів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *