Підземне печерне озеро Меліссані (Греція)

Утворене понад двадцять тисяч років тому, підземне озеро Меліссані вважається в Греції притулком німф. Коли в 1951 році місцевий пастух Гіанніс Петрохеліос випадково натрапив на дивовижний водойма, в одній з печер він виявив глиняні фігурки Пана (покровителя пастухів і природи) і глиняний диск, на якому були зображені прекрасні танцюючі дівчата.

ozero-melissani-01

ozero-melissani-10Згідно з легендою, одна з них – німфа Мелісса – настільки сильно любила Пана, що, будучи відкинутою, виплакала всі свої сльози в озеро. Наукова версія освіти Меліссані більш прозаїчна. Учені думають, що підземний водойма на острові Кефалонія був утворений в результаті розчинення гірських порід.
Води озера – ідеально прозорі і бірюзові – складаються наполовину з прісної, наполовину з морської води. Остання потрапляє в Меліссані з протилежного боку Кефалонии, пройшовши шлях в чотирнадцять кілометрів по тридцятиметрової глибині.

ozero-melissani-12

›™œŸ£ —›‘™ŸПечера, в якій знаходиться озеро, складається з двох просторих залів. В центрі Меліссані стоїть невеликий острівець. Краю озера прикрашені смарагдовою рослинністю. Звід одного із залів близько чотирьох тисяч років тому був зруйнований землетрусом.
lake_04

lake_09Сьогодні сонячні промені, які потрапляють крізь овальний отвір у стелі, дозволяють побачити всі відтінки (від небесного до насиченого синього), притаманні водам Меліссані. Другий зал печери освітлений штучно і прикрашений природними сталактитами і сталагмітами.
Печера разом з озером Меліссані були відкриті для туристичного відвідування в 1963-му році. Вхід в печеру платний – близько семи євро.ozero-melissani-03

ozero-melissani-08

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *