Які “подарунки” приносить Карибське море тропічному заповіднику

Мексиканський художник створив у заповіднику арт-об’єкти зі сміття, яке приносить Карибське море.
Сіан-Каан – незвичайний тропічний заповідник, розташований у регіоні Рів’єра Майя, Мексика, штат Кінтана-Роо. Він є найбільшим у країні охоронюваним федеральним природним об’єктом, що знаходиться в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.Тут ростуть тропічні ліси, є мангри і болота, а також – значна морська акваторія з ділянкою бар’єрного рифа. Місцеві флора і фауна відрізняються великою різноманітністю, в заповіднику гніздиться понад 300 видів птахів і т.д.
Особливий статус, правда, не дуже допомагає заповіднику. Зі сходу Сіан-Каан омиває Карибське море, яке останнім часом страждає від засилля пластикового сміття – своєрідні “повідомлення” з плаваючих у воді полімерів прибивають хвилі регулярно. Все це сміття – пляшки, пакети, банки – осідають біля самого берега Сіан-Каана, доставляючи великі незручності фауні по переміщенню з моря на острів і назад.Художник Алехандро Дюран, який народився в Мексиці і який нині працює в Брукліні, штат Нью-Йорк, намагається своєрідно вирішити цю проблему. Чоловік із волонтерами збирає це сміття і створює з нього ленд-арт, вбудовуючи свої роботи в навколишній простір: скелі, рифи, в пісок, таким чином досліджуючи напругу між природним світом і діяльністю людини, що різко посилюється.За словами Дюрана, він виявив на узбережжі сміття з 50 країн усіх 6 континентів. Він використовує цей «міжнародний» пластик для створення кольорових, специфічних скульптур. Свої об’єкти він розподіляє так само, наче їх створили морські хвилі; в інших місцях його роботи імітують водорості, коріння дерев тощо, що відображають проникнення пластмаси в природне середовище. Щоб допомогти своїй “малій батьківщині”, художник проводить освітні воркшопи та волонтерські суботники, щоб звернути увагу на забруднення регіону.Його творчість не лише створює сюрреалістичний або фантастичний ландшафт, а й відображає реальність нинішньої екологічної кризи.

«Це нова форма колонізації споживчого товариства, коли навіть дикі землі не захищені від впливу культури одноразових товарів», – вважає Дюран.

Роботи художника демонструються в Нью-Йорку, Мексиці, Франкфурті, Токіо та інших містах.

 

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *