А чи Ви знали, який готель у світі найстаріший?

Нині відкрити свій готель за наявності грошей і бажання не складе труднощів. Але от зробити його прибутковим, та ще й утримати на плаву не так просто. Однак власники готелю «Nishiyama Onsen Keiunkan» домоглися неможливого. Їх дітище працює з… 705 року, переживши десятки поколінь як постояльців, так і господарів. І це при тому, що готель розташований зовсім не на популярному морському курорті і навіть не у столиці. У чому ж секрет такого довгої життя цього місця відпочинку?
Пережив півсотні поколінь
Ні, це не міф: готель справді було збудовано в 705 році. Старішого готелю у світі не виявлено, так що в 2011 році його офіційно занесли в Книгу рекордів Гіннесса як “найстаріший у світі готель”, а також як одне з найдавніших підприємств, яке працює до цих пір.Готель відкрив підприємливий японець Фудзівара Махіто, який, за древніми сімейними переказами, був сином особистого помічника імператора Тендзі, відомого як безстрашний воїн, непоганий поет, а також автор першого правового кодексу. Сам Фудзівара теж писав вірші і допомагав правителю в складанні поетичних збірок. Згодом рід Фудзівара став впливовим і відомим придворним кланом у Японії.
Можливо, заступництво імператора до його і батька стало для Фудзівари трампліном у створенні такого успішного бізнесу. Коли першого господаря не стало, справа перейшла у спадок до його сина. За довгі роки життя готелю тут змінилося 52 покоління власників, причому однієї і тієї ж сім’ї. Така ось сімейна справа, яке розтяглося на століття!
У чому ж секрет популярності?
Великої популярності цей унікальний готель набув завдяки своїм термальним водам. Він розташований у префектурі Яманасі (острів Хонсю) біля підніжжя гірського хребта Акаїси, і з моменту його заснування, протягом більш ніж 1300 років, уся гаряча вода надходить сюди безпосередньо з місцевих джерел Хакухо. Ну а стародавні японці цінували спа-процедури не менше, ніж сучасні любителі оздоровчого відпочинку.Цілющі джерела онсен – це гарячі води, нагріті камінням або, як кажуть в Японії, «вогненним серцем нашої планети».
У стародавні часи воїни приходили до таких джерел відпочити після битви і подякувати своїм богам за те, що вижили в боях, а також поправити здоров’я після поранень. Тому “Онсени” тісно пов’язані з японською історією і релігією. Саме затребуваність місцевих джерел аналітики і називають головною причиною такої тривалої і дивовижноої популярності готелю.
До речі, опалення в будинку працює на тих же гарячих водах, і вода в крані – теж місцева, природна.
Окрім того, «Нісіяма Онсен Кейункан» знаходиться на одному зі стародавніх маршрутів, що ведуть до культової гори Фудзі. Синтоїстська віра розглядає гору як «одного з богів, народжених у ті часи, коли на Землі панував хаос». Як відомо, Фудзі здавна була об’єктом паломництва японських імператорів, а стародавні самураї використовували її схили як місце для бойової підготовки.
Дорогою до Фудзі і на зворотному шляху багаті, титуловані японці із задоволенням зупинялися тут, у готелі гарячих джерел. Тут відпочивли і люті воїни-самураї, і всемогутні імператори. Звісно ж, за ХІІІ століть будівлю довелося не раз зносити і відбудовувати заново, однак незмінними залишалися три фактори: вкрай вдале розташування готелю, надзвичайно мальовничі види, які відкривалися відвідувачам, і вже здобута популярність цього затишного містечка.
Що таке «Онсен»
Традиційні японські онсен – це природні джерела (згодом з’явилися і криті ванни), наповнені мінеральною водою. І якщо раніше такі ванни були змішаними (в них одночасно купалися представники обох статей), то тепер є окремі купальні для чоловіків і окремі – для жінок. Або виділяється певний час для дам і певний – для кавалерів.Перед японською водною процедурою, як і перед відвідуванням звичайної громадської лазні чи басейну, прийнято ретельно омити тіло з милом, споліскуючи під душем. При зануренні у ванну і виході з неї прийнято обгортати тіло рушником. На час перебування у воді можна покласти його поруч або покрити ним свою голову.
У найстарішому готелі світу власники пропонують постояльцям відвідувати Онсен у халатах-кімоно.
Онсен – місце таємниче, майже священне. Найкраще при прийнятті такої ванни – в розслабленому стані споглядати природу і міркувати про вічне.
Готель-довгожитель у наші дні
Зараз у готелі відкриті для відвідувачів близько 40 номерів, а кілька ванн (частина з них під відкритим небом, а частина – криті) готові оздоровити своїми цілющими водами всіх, хто ризикне приїхати у цю віддалену місцину, розташовану в глибині головного японського острова.До речі, хоча цей готель призначений в основному для сфери внутрішнього туризму, останнім часом сюди стали заглядати і європейці: наприклад, повертаючись з Фудзі, як це робили в старовину японські правителі.
І хоча готель має сучасний вигляд (прекрасний ремонт, відмінна кухня і сервіс, персонал трохи говорить англійською тощо), тут досі збереглися японські традиції. Наприклад, під час трапези сидять на підлозі на татамі, взуття прийнято знімати, одяг бажано носити національну японську, а WI-FI, за останніми даними, у готелі відсутній. Однак такий консерватизм зовсім не бентежить відвідувачів.
Більше того, вартість номерів у найдавнішою готелі на планеті, розташованої у віддаленому від міста місці, аж ніяк не низька і тримається на тому ж рівні, що і в нових готелях аналогічного класу.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *