Черкаси українізуються: як місцеві школярі вирішили боротися з суржиком

Черкаські школярі створили та озвучили 20 аудіо-лекцій із української мови. Так вирішили боротися із суржиком і привчати людей грамотно розмовляти.
Лекції тривають до 5 хв і транслюються по радіо під час шкільних перерв і в торговельних центрах. Учні розповідають про те, як наголошувати слова і вчать правильному лексичному вживанню, повідомляє vseosvita.ua.

“Радіо-уроки – це важливо, у такий спосіб краще запам’ятовуються слова. Наприклад, говорять слово “здача”, а українською правильно “решта”, на “шопінг” краще називати “закупи”, – говорить школярка місцевої гімназії Дар’я Коганова.

До запису аудіо-лекцій школярі ретельно готуються, використовуючи наукові посібники дослідників мови, допомогають вчителі. Попит на лекції такого формату поступово збільшується, уже отримала замовлення від місцевих підприємств.

“Ми переконались, що практичне значення таких соціально-важливих проектів дуже велике. Відчуваємо потребу діяти саме в цьому напрямі. І, в перспективі, готові співпрацювати з різними підприємствами й оволодівати їхньою тематикою”, – розповідає Ірина Топчій, директорка Черкаської міської гімназії №7.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *