“Погоджуйтесь на СЕКС” або про закони, які вступлять в силу з 2019 року

Crying beautiful woman photo

11 січня набувають чинності нові правки до Кримінального кодексу України щодо зґвалтування і сексуального насильства. За ґрати на 5-7 років можна потрапити, якщо навіть хтось із подружжя не дав згоди на секс.
Нардепи підтримали законопроект, який розширює поняття “зґвалтування” і “сексуальне насильство”. Навіть подружжя може поскаржитися один на одного, якщо інтимні стосунки між ними відбулися без попередньої згоди одного з них. Тільки ось що можна вважати згодою, закон не трактує.

“Не уявляю, як на практиці все це може виглядати. Чоловікові доведеться кожного разу запитувати у дружини дозволу або оформити розписку на тривалий термін? У нас вистачає законів, які начебто цікаві та переслідують благі цілі, але на практиці вони мертві. Думаю, що й цей закон працювати не буде”, – пояснив адвокат Віталій Наум.

Тепер зґвалтуванням вважається дія “з проникненням у тіло іншої людини”. Це фактично ставить у рамки чоловіків. У нас існує й жіноче зґвалтування.

“Поправки зіграють на руку шантажистам. Їм точно стане легше. Можна погрожувати навіть чоловіку, що подаси заяву про зґвалтування. Адже депутати прописали, що добровільна згода на інтимні стосунки – це результат вільного волевиявлення людини з урахуванням супутніх обставин. Що це означає? Була п’яна, але не сильно?” – каже адвокат Ростислав Кравець.

Ще один спір викликає пункт про сексуальне насильство “без проникнення”. Простіше кажучи – сексуальне домагання.

“В органів слідства точно будуть проблеми. Довести все це буде важко. Тому будь-яке рішення буде прийматися залежно від обставин й оцінюватися в суді дуже суб’єктивно”, – упевнений Кравець.

Нові поправки допоможуть жінкам захиститися від принизливих домагань.

“У нас в країні прийнято, що чоловіки можуть дозволити собі багато чого, особливо, якщо жінка від них залежить. Це стосується виробничих відносин, коли співробітниця залежить від начальника у матеріальному плані. Часто жінки скаржаться, що їм роблять непристойні пропозиції, навіть застосовують якісь дії, але поскаржитися вона не може, оскільки за домагання у нас немає статті. Думаю, що будуть вироблені якісь підзаконні акти, які пояснять чіткіше, за що потрібно карати”, – пояснила юрист Марія Чередниченко.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *