Перша шлюбна ніч: які існують правила у мусульман

Перша шлюбна ніч у мусульман є вінцем весільної церемонії – молодята, врешті, залишаються тет-а-тет. Але перш ніж вступити в близькість, вони повинні дотримати низки традиційних правил шаріату, які закладають фундамент богоугодного, безхмарного і благополучного сімейного життя.

Спальня
Опинившись у спальні, де вже готове любовне ложе з постільних речей і білизни, принесеної нареченою як придане, молодята повинні переконатися, що в кімнаті немає сторонніх людей і тварин. Крім того, варто перевірити, чи немає тут Священного Корану, який необхідно або винести, або накрити тканиною. Щоб створити максимально романтичну обстановку освітлення в спальні дещо приглушують.

Молитва
Щоб подальше спільне життя вдалося, і їх союз увінчався народженням дітей, чоловік, залишившись наодинці з благовірною, насамперед, повинен прочитати молитовне прохання (дуа). Вимовивши священну фразу «Бісмілля» і приклавши долоню до лоба подружжя, він зобов’язаний сказати такі слова: «О, Аллах! Я прошу в Тебе її блага, і блага її єства. І я вдаюся до Твого захисту від її зла і від зла її єства» (Абу Давуд, Нікях, 46).
Після цього нареченим слід зробити загальний дворакаатний намаз, і, спрямувавши помисли до Творця попросити його: «О Аллах, благослови мене у стосунках з моєю дружиною (чоловіком) та її (його) у стосунках зі мною. О Аллах, утверди між нами благо і при розлуці розлучи нас по-доброму!». При цьому чоловік керує дружиною, що символізує її покірність і слухняність.Вважається, що намаз заспокоює молодят, має на психологічний вплив, допомагаючи їм впоратися з природним хвилюванням перед близькістю.
А безпосередньо перед інтимним зв’язком чоловікам рекомендується прочитати дуа: «О Аллах, віддали від нас сатану, і віддали сатану від дитини, якою Ти обдаруєш нас! (Аль-Бухарі).

Бесіди
Оскільки в ісламі не забороняється одружуватися малознайомим нареченому і нареченій, в першу шлюбну ніч у них з’являється можливість для законного спільного проведення часу. Залишившись наодинці, вони можуть вести ознайомчу бесіду, і якщо дівчина, не зумівши подолати сорому перед невідомим чоловіком, виявиться не готовою до інтимної близькості, то за Кораном, шлюбну ніч слід перенести на деякий час, щоб молода сім’я звикла одне до одного.

Чоловік і жінка
За законами шаріату чоловік у першу шлюбну ніч має бути максимально делікатним і ніжним зі своєю обраницею, щоб завоювати її розташування і допомогти довіритися йому. Він повинен оточити її ласкою і турботою, щоб пом’якшити її збентеження. А жінці в свою чергу не варто демонструвати холодності і байдужості по відношенню до чоловіка. Лише вагома причина – погане самопочуття, фізіологічний цикл або недавнє знайомство з чоловіком, може виправдати “відтермінування” інтимної близькості.

Дівоча честь
У деяких мусульманських країнах практикується звичай стояти під дверима спальні, щоб переконатися в тому, що наречена незаймана (що суперечить Корану). Ця некоректна звичка, як втім, і традиція демонстрації простирадла зі слідами дівочої честі, в рівній мірі порушує ісламський етикет і не відповідає шаріату.
Усе, що стосується питань пов’язаних з непорочністю дівчини, є особистою справою молодих, і лише чоловік може приймати рішення щодо її долі, в разі, виявлення факту наявності у неї дошлюбних зв’язків з чоловікм. У кращому випадку чоловік пробачить дружину, і нікому не розповість про те, що трапилося, в гіршому з ганьбою поверне її до рідної домівки.
Якщо ж у першу шлюбну ніч наречена виявиться цнотливою, то чоловік зобов’язаний буде розділити з нею ложе протягом семи наступних днів.

Омивання
Після інтимної близькості нареченим рекомендовано провести ритуальне цілковите обмивання тіла, яке називається «гусль». У разі якщо молодята не встигли скупатися перед сном, вони зобов’язані зробити це перед читанням ранкового намазу.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *