Живі мости з коренів дерев — чергове диво природи

Чудову технологію створення мостів придумали в індійському племені Хасі. Для налагодження комунікацій між двома берегами річки вони використовують коріння живих рослин.

mist_z_koreniv_IndiaВирощування моста – справа не швидка і залежить від швидкості росту коренів каучукового дерева, які направляють у сторону протилежного берега й укорінюють там у землі. Але десятиліття наполегливої праці в майбутньому окупляться, адже мосту не лише не потрібно ремонту, а й навпаки з року в рік він стає все міцнішим.mist_z_koreniv_India_3

Такі мости часто досягають декількох десятків метрів у довжину. Мости такого плану використовують ще з давніх часів у штаті Мегхалая (Східна Індія). Останнім часом диво інженерної думки стало головною визначною пам’яткою регіону і приваблює сотні туристів.mist_z_koreniv_India_1

mist_z_koreniv_India_2Також такий міст є в Індонезії і називається він Жембатан Акар. Дивлячись на цей міст зі справжніх коренів живих дерев здається, що ви потрапили в якийсь чарівний ліс. Він є життєво важливою ланкою між двома маленькими селами. mist_z_koreniv_Indonezia На “будівництво” цього незвичайного мосту пішло 26 років!
Міст було створено з поєднання коренів двох дерев Кубанго (Kubang), які ростуть по обидва боки річки Баянг (Bayang). Міст поступово зростав над досить сильною течією річки цілих 26 років, щоб об’єднати села Пулут-пулут (Pulut-pulut) і Любак Глера (Lubuak Glare)mist_z_koreniv_Indonezia_1Протягом більше 100 років, сім’ї з сіл використовували 30-метровий міст для зв’язку один з одним, торгівлі, і тепер це основна туристична пам’ятка провінції.
Раніше села пов’язував бамбуковий міст, але з розлив річки Баянг вони були зруйновані
mist_z_koreniv_Indonezia_2 У районі моста водиться тисячі священних риб, на вилов яких накладено заборону.
За місцевими повір’ями, коли жителі купаються в річці Баянг біля моста з коріння, збуваються їхні мрії і надії, в пошуках своєї любові і щастя.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *