Хто такі хафу? І чому діти змішаних рас все більше заявляють про себе у Японії

У японській культурі традиція дистанціюватися від іноземців настільки сильна, що чужоземцями там вважають навіть дітей від змішаних шлюбів. Але останнім часом вони підкорюють світ японської моди.
У матеріалі CNN зокрема йдеться про 18-річну модель із Токіо і про те, як сприймають у Японії людей змішаних рас, яких називають хафу.Хто такі хафу
18-річна модель Ріна Фукуші живе в Токіо. Її дорослішання в Японії не завжди було простим через те, що вона – представниця змішаної раси. Батько Ріни Фукуші – японець американського походження, а мати філіппінка. Вона – одна з представниць двох рас одночасно, яких у Японії стає все більше і яких називають хафу. Це слово – фонетична гра з англійським словом “half” – половина, ним називають людей, у яких один із батьків японець, а іншийий – представник іншої раси.
“Мене дражнили, коли я вчилася у початковій школі та молодших класах середньої школи, тому що я виглядала як іноземка”, – згадує Ріна Фукуші.
Термін хафу став популярним у 1970-х роках, коли Японія пом’якшила підхід до жителів-іноземців, надавши їм доступ до державного житла, страхування і можливостей працевлаштування. Збільшення кількості американських солдатів у країні теж сприяло зростанню кількості змішаних шлюбів і дітей змішаних рас.Незважаючи на зміну ставлення до раси в Японії, імміграція в цю країну залишалася досить низькою. Іноземці та їхні діти-хафу часто живуть як чужинці. Ця тема, яка розкривається в документальному фільмі 2011 року “Хафу: досвід людей змішаних рас у Японії” (Hafu: The Mixed Race Experience in Japan).
“Хафу можуть дуже перейматися японською культурою, але все одно почуваються іноземцями та вважаються такими”, – говорить Лара Перес Такагі, співдиректор фільму.
За її словами, люди постійно зазнають знущань, тому що вони виглядають інакше, існує стереотип, що всі хафу говорять двома мовами, стереотип, що всі хафу красиві і є моделями, часто хафу приховують своє походження.Хафу в японській моді
Успішні моделі-хафу, такі як Фукуші, використовують деякі із цих стереотипів у своїх інтересах.
“Я думаю, що Японія змінилася. Можливо, це тому, що я роблю цю роботу, але зараз люди кажуть, що “бути людиною змішаної раси – це круто”. Я думаю, що стало більше людей, які впевнені в собі, і які мають свій власний стиль”, – говорить Фукуші.Головний редактор Numéro Tokyo Саюмі Гуньї оцінює кількість моделей-хафу на японських модних показах у 30-40%.
“Майже всі топ-моделі, яким близько 20, – це хафу, особливо топ-моделі популярних модних журналів”, – говорить Саюмі. На її думку, в Японії моделі з іноземною зовнішністю не стають успішними через свою несхожість на японців. “Але моделі змішаних рас, які вищі і в яких очі більші, і які схожі на ляльок Барбі, викликають захоплення, тому що вони виглядають мрійливо, але не зовсім відрізняються від японців. Це ключ до їхньої популярності”, – впевнена вона.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *