Скільки випивати води на день? Найпоширеніші міфи про воду

Ви повірите, якщо скажемо, що вода може негативно впливати на ваш організм? А це так. І зараз ми розвінчаємо декілька найпоширеніших міфів щодо вживання води.
Найпоширеніша порада, яку дають ледь не всіх лікарі – пийте стільки, скільки вам хочеться! Або скільки каже ваш терапевт. Не довіряйте порадам експертів із мережі та словам знайомих.

Вода з пластикових пляшок небезпечна!
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) під час дослідження найбільших брендів питної води, знайшла пластик у воді. Вчені виявили, що 93% усіх випробуваних пляшок містять мікропластик. Дослідники також заявили, що середній вміст у світі становить 10,4 мг пластику на літр води. Проте, не слід забувати, що вода з крана у нашій країні ще небезпечніша!

Вода жодним чином не впливає на швидкість травлення.
Вода не затримується в шлунку надовго, 300 мл води потраплять у кишечник приблизно за 10 хв. А тверді тіла (їжа) лишаються там до трьох годин. Тому рідина не встигає вплинути на травлення.

2 літри води на день – міф!
Усі кажуть про зневоднення організму, пишуть, що треба випивати по 2 л води на день. Але це не зовсім так! Справа у тому, що денна потреба рідини у кожної людини різна. Це залежить від маси тіла, зросту, захворювань, особливостей роботи травної системи та інших факторів.
Нині починають говорити про перегідрацію (хвороба, що виникає внаслідок – гіпонатріємія) організму. Як її виявити?
Зважуйтеся щодня протягом тижня, щоб перевірити гідратацію. Ваша маса тіла не повинна коливатися надто сильно.
Зверніть увагу, як часто ви ходите до туалету по-маленькому і на колір сечі вранці. Ранкова сеча має бути жовтуватою, майже прозорою (але не повністю) та без помутнінь.
Кава, чай і водянисті фрукти та овочі враховуються у денне споживання рідини. Крім того, кофеїн не є сечогінним. Тому, якщо ви вип’єте п’ять чашок кави, води ви також будете пити більше.

Не можна вживати воду перед сном.
Ваші нирки вночі працюють повільніше (у рази), не додавайте їм роботи у період спокою, інакше прокинитеся зі страшними набряками. І ще, випивши забагато води перед сном, вам точно доведеться вставати до туалету, що викличе порушення режиму. А вранці вам буде важче прокинутися.

Не можна пити під час інтенсивних навантажень.
На думку вчених, вживання рідини під час спортивних навантажень може призвести до погіршення стану під час або після тренування. Це пов’язано з тим, що надмірна кількість води провокує вимивання електролітів. Людина відчує: головний біль; нудоту; запаморочення. До того ж зайва кількість рідини в організмі додатково навантажує серце, що таїть небезпеку для людей, у яких воно ослаблене. Тому рекомендується пити воду лише після відпочинку від тренування.

Як зрозуміти, що ваше тіло подає знаки, що потрібно випити води?
Ваші м’язи судомить
Коли ви втрачаєте рідину, нервові сигнали від вашого мозку до ваших м’язів доходять слабко, тому вас буде судомити.
Вас тягне на солодощі
Органи, як і ваша печінка, використовують воду для роботи. Одним із завдань води є вивільнення глікогену, молекули, яка зберігає цукор. Якщо печінка не може отримати “палива” для роботи, вона не може звільнити глюкозу та інші енергетичні запаси. Солодкі страви особливо привабливі, коли печінці не вистачає води, тому тяга до десертів або солодких напоїв може бути ознакою зневоднення.
Ви відчуваєте запаморочення
Завдання гідратації – регулювати обсяг крові. Коли в організмі недостатньо рідини, кров’яний тиск знижується, що може призвести до запаморочення. Зневоднення також впливає на вестибулярну систему, яка відповідає за збереження рівноваги.
Ви рідше ходите до туалету і страждаєте на закреп
Це, здається, зрозумілий фактор.

Тому, кожному своє. Варто кожному самому визначитися, скільки і коли пити води, щоб організм був здоровим.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *