Чому Мертвому морю дали таку назву?

Уздовж кордону Ізраїлю і Йорданії простягається одне з найцікавіших місць у світі – Мертве море.
Його далеко не піщані береги приваблюють величезну кількість туристів з усього світу. Допитливим людям цікаво наживо побачити це дивне творіння природи, а також поринути у води цього моря, в яких неможливо потонути.
Величезний інтерес викликає і його назва.

mertvoe-more4

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Далеко не всі знають, чому воно відоме саме під таким іменем.
Мертве море, як відомо, вважається найсолоним на нашій планеті. Саме завдяки цій мінеральній речовині (солі) можна спокійно влягтися на тиху водну гладь і читати свій улюблений журнал не боячись потонути. Концентрація солі в Мертвому морі вражає – понад 270 грамів на літр води. Це дуже багато, враховуючи, що в усіх інших солоних водоймах ця цифра рідко перевищує 35 грамів. Таку величезну кількість натрій хлору значно підвищує щільність води, а далі спрацьовують закони фізики – людину виштовхує з води, немов винну пробку.
mertvoe-more1У цьому ж мінералі і криється причина моторошнуватого назви моря. Не дивно, що в такій солоній воді виживають тільки рідкісні види мікроорганізмів. Риби, молюски і водорості не можуть винести такої кількості солі. Потрапляючи в море, риби навіть не встигають відчути біль – миттєво вмирають, а їх неабияк вкрите сіллю тіло виносить на берег.mertvoe-more3

mertvoe-more_Тепер с розумієте, що це море є просто вбивцею всього живого. До речі, на єврейській мові воно називається «Ям ха Maved», що буквально означає «Море-вбивця». Хоча Мертве море має й не такі страшні назви – Солоне, Море Лота, Східне, Арава і навіть Асфальтове.
А от звідки це море отримало таку зловісну силу? Простіше кажучи – звідки там стільки солі? А все дуже просто. Мертве море є пасткою для всіх річок і струмків, які впадають в неї – вода ніяк не може покинути межі водойми. Єдиний вихід – випаровування. Однак сіль не випаровується, вона залишається в морі. Таким чином, за багато століть у цьому місці накопичилася величезна кількість цього мінералу.
mertvoe-more

mertvoe-more6Саме тому ще за багато сотень років до нашої появи люди дали водоймі цілком логічну назву – Мертве море. Завдяки своїм розмірам, це озеро (саме так) було помилково прийнято древніми за море, а відсутність у ньому життя послужило причиною такого найменування.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *