Знаменитий Harley-Davidson: історія неймовірного успіху

Harley-Davidson є знаковим американським виробником мотоциклів. Заснована в невеликому сараї в 1903 році Вільямом С. Харлі і братами Артуром і Уолтером Девідсонами в Мілуокі, штат Вісконсін, США, Motor Company почала займатися виробництвом традиційних мотоциклів із використанням двигунів V-Twin з повітряним охолодженням.

harley-davidson-zasnovnyky

harley-davidsonКоли Harley Davidson створила і продала свій перший мотоцикл у 1903 році, вона стала однією з багатьох дрібних виробників мотоциклів, які виникали в той період по всій країні. Через понад століття Harley-Davidson настільки укорінився в американській культурі, що історія цієї компанії та її успішного розвитку тісно переплітається з історією самої Америки.harley-davidson-1000-cc-ht-1916

Вільям С. Харлі і його компанія Harley-Davidson у 1907 році офіційно об’єднали свої зусилля з братами Артуром і Уолтером. Пустивши коріння в Мілуокі, Harley-Davidson почала наймати співробітників і до кінця десятиліття виробляла мотоцикли для широкого вжитку. Протягом наступного десятиліття компанія значно розширилася. Великі обсяги продажів були досягнуті завдяки замовленням американських військових під час Першої світової війни. Harley-Davidson випустила багато мотоциклів для військових США під час обох світових воєн.

harley-davidson-3Компанія продовжувала успішно розростатися, і до початку 1930-х років її єдиним внутрішнім конкурентом, який вижив, була компанія індіанців. Після Другої світової війни, в ході якої вона поставила військовим близько 90 тис. мотоциклів Harley-Davidson почав розробку моделі Sportster у 1957 році, найстарішої серійної моделі в поточній лінійці бренду, а також інших моделей.
harley-davidson-1932Компанія зазнала значних змін у 60-х роках, оголосивши про злиття з американською компанією American Machine & Foundry (AMF) у 1969 році. Згодом AMF продала свою частку і Harley-Davidson повернулася до попередніх власників, до числа яких увійшли і члени родини засновників. Прямі нащадки Вільяма С. Харлі перебувають у керівництві компанії і донині.
harley-davidson-4З початку нового століття Harley-Davidson зберегла своє зображення у вигляді класичної американської ікони. Harley-Davidson також працювала над поліпшенням якості їзди своїх спортивних моделей. У 2009 році вона припинила технологію штампування рам, яку використовувала протягом останніх 30 років, замінивши її однолонжеронною, жорсткою рамою. Вони стали ширшими і довшими. Компанія також представила новий триколісний мотоцикл під назвою Tri Glide, який мав класичний стиль. Крім мотоциклів Harley-Davidson також пропонувала оригінальні аксесуари для двигунів і каталог запасних частин.Що стосується досягнень у спорті, то і тут Harley-Davidson мала чималий успіх. Ця американська фірма має легендарне гоночне минуле. Ще в довоєнний час такі гонщики, як Джо Петран, зробили собі ім’я в серії гонок AMA Hillclimb і гонок по грунтових дорогах.
harley-davidson-night-rod-special-vrscdx-2007У післявоєнний час компанія продовжувала сіяти хаос на ґрунтових дорогах і домоглася успіху в перегонах. Одне з імен гонщиків назавжди пов’язане з історією Harley-Davidson. Йдеться про Келе Рейборн. Він виграв гонки AMA Hillclimb на моделі Daytona 200S, а також установив рекорд швидкості на суші для мотоциклів – 427 442 км/год.
Справжній успіх гоночної історії бренду було відзначено в серіях NHRA і AMA Flat Track. Ендрю Хайнс і Едді Краветц прославили американську компанію. Краветц виграв свій перший титул в NHRA у 2009 році.
harley-davidson_2 Мало хто міг стверджувати, що Harley-Davidson стане всесвітньо відомим брендом. Адже ця компанія не ли виробляє американські мотоцикли, а створює американську легенду. Не багатьом підприємствам вдається протриматися достатньо довго, щоб відсвяткувати свій 100-й день народження, і ще менше вдається зробити це їх оригінальній продукції. У 2003 році Harley-Davidson відзначила 100 років виробництва мотоциклів.
Учені підрахували, що близько 300 виробників мотоциклів збанкрутували в США на початку століття. Але Harley-Davidson вижив.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *