Таксі – дивовижні факти про виникнення та особливості у різних країнах світу

Що ми знаємо про таксі, крім того, що це послуга, яка доставить нас в будь-яку іншу точку міста чи країни?
З’явилося таксі у Франції у ХVІІІ ст., це були «фіакри» – наймані екіпажі.

У Росії таксі з’явилося в 1907 році, коли один із водіїв почепив на свою стару машину плакат такого змісту: «Візник. Такса за угодою». Ось цей автомобіль і став першим, хто почав возити людей за домовленістю. А вже до 1925 року в Москві послуги таксі справляли близько 200 машин марок Рено і Фіат.
taxi_rymПерші таксі-колісниці існували ще в Стародавньому Римі. На осі колісниці було закріплений «таксометр», це був звичайний таз, у який після кожної стадії (приблизно 200 метрів) падав камінчик. Оплата проводилася за кількістю камінців, які опинялися в тазі в кінці поїздки.
Жовтий колір для таксі було обрано ще на початку ХХ ст. компанією Yellow Cab, яка випускала автомобілі, призначені для роботи лише в якості таксі. Мотивація проста: жовті таксі були помітні здалеку. За іншою версією компанія Рено спочатку стала фарбувати в жовтий і червоний колір автомобілі, призначені для таксі.
taxiПершими шашечки з’явилися на автомобілях американської компанії Checker (Checker – з англійської “шашечки”) у 1920-ті роки в Чикаго.
У 1950-х роках для таксі було введено зовнішнє відміну від інших автомобілів – шахова смуга по бортах і світловий сигнал – зелений вогник (означає «таксі вільне»).
Найдорожче в світі таксі – в Англії (лондонські кеби), на другому місці – Італія, на третьому – Німеччина.
Натомість найдешевше таксі в Китаї, причому 30% водіїв таксі – жінки.
Половина всіх замовлень на таксі у Фінляндії здійснюється через Інтернет.
The Mysitc of VeniceУ Венеції, Новій Зеландії та Голландії доволі поширене водне таксі.
Все більшої популярності набирає повітряне таксі.
У Москві в 1975 році відкрито єдиний у світі музей таксі.
Одного разу в Індії в одного таксиста заклинило важіль на задній передачі, і йому було ліньки ремонтувати. З тих пір він став їздити тільки заднім ходом і “намотав” таким чином 12 000 км. Люди шикуються в чергу, щоб проїхатися на такому дивовижному таксі!
В Австралії існує закон, який наказує таксистам возити в багажнику стіг сіна.
У Чилі існують найнезвичайніші таксі. Це таксі – корови! 9 машин розписані під корів, замість сигналу у них – звук «мууу», а диван виготовлений у формі вим’я.
taxi_VietnamУ В’єтнамі теж дуже не звичайне таксі, там часто пропонують доїхати до місця призначення на слоні!
Одна американська фірма таксі запропонувала своїм клієнтам нову послугу. На їх сайті можна знайти собі попутників з однаковими пунктами відправлення та призначення – для того, щоб люди їздили разом на таксі і таким чином економили гроші за проїзд.
taxi_New-YorkНайбільший у світі парк таксі розташований у Мехіко, що в Мексиці. У нього входить 60 тисяч автомобілів.
У столиці Австрії є сексуальне таксі. Водій такого таксі з одягу має тільки жовту нижню білизну з чорно-білими шашечками. Автомобілі з такою послугою мають тоновані стекла. З водієм їздить супровідник – жінка чи чоловік. Супровідник надає інтимні послуги впродовж всієї поїздки.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *