ТОП-20 цікавих фактів про країни світу

1. Країна з найбільшим числом людей за гратами: США. Коли справа доходить до того, щоб запроторити когось у в’язницю, цій країні немає рівних. У США проживає 5% від усього населення Землі, і 25% від загальної кількості ув’язнених в світі сидять у в’язницях саме цієї країни – 2,2 млн осіб

american_prizonДруге місце займає Росія – країна з найнижчим відсотком виправдувальних вироків у цивілізованому світі – 1,5 млн. На третьому місці – Китай, 870 тис.
2. Країна з найбільшою кількістю товстих громадян: Науру. 95% населення цієї маленької острівної держави мають надлишкову вагу. Причина доволі проста і лежить на поверхні, вони просто надто багато їдять і дуже мало рухаються.
3. Країна, яка з найбільшою ймовірністю скоро опиниться під водою: Мальдіви. maldives001Жителі Мальдівських островів мають серйозний привід побоюватися затоплення: через глобальне потепління острови цієї країни щороку все більше занурюються під воду.
4. Країна, що охоплює максимальну кількість часових поясів: Франція. Якщо врахувати всі території Франції, включаючи заморські, то виявиться, що ця країна розташовується аж на 12 часових поясах. США займає 11 поясів, Росія – 9.
5. Єдина в світі країна з дорогами з коралів: Гуам. У Гуамі немає природного піску, тому там роблять асфальт, використовуючи корали і нафту.
6. Країна з найбільшою кількістю озер: Канада. 60% всіх озер світу знаходяться на території Канади: більш 3 млн озер, які займають 9% усіх канадських земель.canada_37. Найбільш посушлива країна: Лівія. 99% Лівії покрито пустелею, а в деяких регіонах дощів не буває десятиліттями.
8. Країна – найбільший виробник опіуму: Афганістан. Тут виробляється неймовірні 95% від всього опіуму у світі.
9. Країна – найбільший виробник кисню в світі: Росія. listvennica_sibirУ Сибіру росте приблизно 25% світових лісів, які охоплюють площу більше, ніж континентальна частина США, що робить Росію найпотужнішим у світі переробником вуглекислого газу в найцінніший кисень.
10. Країна з найменшою кількістю лісу: Гаїті. Ліси в Гаїті практично повністю вирубані. Це видно навіть на знімках із супутника: дуже легко можна визначити, де Гаїті межує з Домініканською республікою, у якій ліси все ще ростуть.
11. Найвойовничішаа країна у світі: Сомалі. youngsomalimooryaanЗа даними Глобального індексу миролюбності Сомалі обігнала Ірак і стала найвойовничішою країною в світі, яка постійно нападає на сусідні країни. Сомалійці знаходяться як в стані постійної війни, так і в стані безперервної революції. Все це пов’язано з тим, що Сомалі – найбідніша країна, в якій населенню не вистачає навіть їжі.
12. Найосвіченішою країною в світі вважається Канада. 50% населення цієї країни мають освіту не нижче від середньої спеціальної. Слідом за Канадою йдуть Ізраїль – 45% та Японія – 44%.
13. Найбільше у світі місто-держава: Сінгапур.singapur14. Країна з найбільшою кількістю мов: Папуа-Нова Гвінея. Хоча англійська мова в цій країні є офіційною, насправді це тільки чиста формальність: англійською тут говорить не більше 2% населення. Жителі Папуа-Нової Гвінеї використовують більш ніж 820 різних мов, що становить 12% від усіх мов світу.
15. Країна з найбільшою кількістю овець на одну особу населення: Фолклендські острови (Великобританія). фолкленд-овцы-гл1Тут проживає 3 000 осіб і 500 000 овець. Не дивно, що експорт вовни є основний джерелом доходу на островах.
16. Найменш густонаселена країна – Монголія. Щільність населення Монголії – 4 людей на 1,5 км кв. Порівняйте це з районом Гонконгу Монг Кок, які мають найвищу в світі щільність населення: 340 000 на ті самі 1,5 кв км.
17. Країна з найбільшою кількістю танків: Росія. У Росії налічується 21 000 танків, на другому місці США з 16 000 одиниць такої техніки.
18. Країна з найбільш юним у світі населенням: Нігер. Приблизно половина населення Нігера молодше 15 років. Оскільки 80% території цієї країни вкрита пустелею, схоже, єдине, що там залишається робити – це дітей.
19. Країна з найбільшою кількістю громадян, які проживають поза її межами: Мальта. Після декількох економічних криз у поєднанні з підвищеним рівнем народжуваності Мальта пережила кілька хвиль еміграції, що призвело до того, що на даний момент за межами Мальти проживає більше її громадян, ніж у самій країні.
20. Найбільш різноманітна країна в світі: Індія. india_work_travel_2Майже в кожному плані: культурному, економічному, кліматичному, расовому, мовному, етнічному та релігійному Індія є найрозмаїтішою в світі, або займає 2-е місце.

You may also like...

3 коментарі

 1. Максис сказав:

  Дуже цікаво ця розповідь допоможе мені з проєктом

 2. Іван сказав:

  Цікаве: пошуки історичної правди або альтернативна історія України…

  Чому досі плекаємо убогу карамзінсько-московську, радянсько-сталінську версію історії України?
  Чому віримо золотоординським підробкам, так званим “давньоруським” літописам московітів?
  Чому занедбали імена шанованих предків – справжніх героїв Артанії, Дулібії, Росі, України?
  Чому багатотисячолітнє сакральне письмо предків, велесовицю, не шануємо належним чином?

  Про це та інше читайте у статтях блогу СВЯТОЯР – https://sviatoiar.uamodna.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *