«Пасажири напрокат» або чому в Індонезії водії платять своїм супутникам?

Ви де-небудь бачили, щоб водій сам шукав собі попутника, а потім ще й платив за те, що провіз пасажира у своїй машині? Значить Ви не були ще в Індонезії.
Тут навіть є спеціальна назва для роботи «пасажиром напрокат». Так що ж це за професія, а також де і чому вона з’явилася?
В Індонезії така поведінка давно стало нормою. Ця країна посідає 4 місце в світі за кількістю населення (більше 255 млн). Лише в столиці Джакарті проживає близько 12 млн осіб. Щодня на дороги цього мегаполісу виїжджає більше 30 млн автомобілів. Донедавна у ранкові та вечірні години місто буквально завмирало у заторах.Щоб зменшити кількість машин і уникнути транспортного колапсу «спритні» можновладці придумали так зване правило «3 в 1», що означає, що в години пік машинам, у яких менше трьох пасажирів забороняється проїзд магістральниими шляхами Джакарти («зони 3 в 1»). Наявність потрібної кількості пасажирів фіксується електронними системами спостереження.Водії, яких заскочили зненацька, і бідна частина населення Джакарти також проявили кмітливість. Щоб дістатися з пункту «А» в пункт «Б» власники автомобілів стали брати «пасажирів напрокат». Щодня сотні чоловіків, жінок, дітей і навіть літніх людей вишиковуються на вулицях столиці з піднятим угору вказівним пальцем. Цей жест означає, що вони готові стати пасажирами менше, ніж за 1 долар.

За останні 10 років бізнес став розвиватися так стрімко, що навіть з’явилася нова професія, яка отримала назву «жокей». Особливою популярністю користуються жінки з маленькими дітьми, адже водій отримує два пасажири за ціною одного.

Загалом задоволені абсолютно всі, адже автовласники за невелику суму отримують можливість вчасно дістатися в потрібне місце, а «жокеї» за день заробляють суму, про яку донедавна могли лише мріяти, проводячи час у затишних салонах комфортних авто. Жокеї мають навіть свій негласний професійний кодекс честі, тому ніхто не забирає чужі прибуткові місця. Більше того, часто ці люди знайомляться, проводять разом вільний час і навіть знаходять «другу половинку» теж серед своїх. А ось влада засмучено розводить руками через неможливість перемогти або контролювати цей стихійний бізнес, оскільки довести корисливі мотиви як пасажирів, так і водіїв неможливо.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *