П’ять країн, назви яких придумали випадково

1. Гренландія

Ніхто ніколи не замислювався, чому Гренландія – величезний острів, вкритий льодовиком, називається саме Гренландія (по-норвезька Grоnland), що в перекладі означає «Зелена земля».

Складається враження, що вікінги, які її відкрили, трохи перемудрили з географічними орієнтирами і переплутали її з Ірландією або Британією. Але джерела розповідають нам цікавішу історію…
За даними хроніста Арі Мудрого, що жив в XI ст., Гренландію було названо з легкої руки її першовідкривача Еріка Рудого, який хотів таким ім’ям залучити туди колоністів. Зрештою, навіть вікінгам потрібен був привід, щоб кудись пливти.
Правда, є ще одна версія, згідно з якою в X ст. клімат у Гренландії справді був більш гостинним, ніж сьогодні, і прибережні райони південного заходу острова, які бачив Ерік, були покриті густою трав’янистою рослинністю.

2. Мадагаскар

Своєю назвою острів Мадагаскар зобов’язаний італійському мандрівникові Марко Поло, який переплутав його з півостровом. Очевидно, вивчаючи джерела, він сплутав у своїх описах «Мадагасікару» (острів Мадагаскар) із територією Могадішо – нинішня назва столиці Сомалі. Що в цілому, дещо дивно, оскільки, незважаючи на його барвисті описи місцевої природи і фауни, сам він там ніколи не був.

5_krain_polo

3. Соломонові острови
Соломонові острови в Меланезії були відкриті іспанцем Медане де Нера в XVI ст. Вимінявши у місцевих жителів золото, він порівняв Нову землю з легендарною біблійною країною Офір, звідки нібито привозили коштовності та алмази для храму Соломона. Відповідно до Священного Писання кораблі в Офір відправлялися саме в цьому напрямку з портів Червоного моря.
Чи вірив справді Медане, що відкрив землю копалень царя Соломона, або просто у нього до слова припала красива історія – невідомо. Але, варто зауважити, що легенда про Офіру була дійсно поширеною в ті часи.

5_krain_solomonovi_ostrovy

4. Австралія
Назва Австралії теж не виправдала очікування своїх першовідкривачів, які вірили, що нарешті знайшли Terra Australis Incognita, найпівденнішу Землю, традиційно зображувану на картах з найдавніших часів до XVIII ст. Її обриси зникли з карт після подорожі Джеймса Кука в 1772 році, який заявив, що якщо Південний материк й існує, то він розташований зовсім поруч із полісом і не представляє ніякої цінності.
До цього жителі Європи вірили, що Південна земля цілком придатна для життя. Її обриси на стародавніх картах супроводжувалися зображеннями гір, річок і озер. У 1770 році, незадовго до відкриття Кука, англійський мореплавець Александер Далрімпл написав працю, у якій навів докази, що населення Південного континенту перевищує 50 млн осіб.
Загалом, завдяки загальновідомому і популярному міфу Австралія, так і залишилася Австралією, що в перекладі означає – «Південна Земля». Цей термін вжив мандрівник Меттью Фліндерс, який першим досліджував австралійський берег.

5_krain_australia

5. Бразилія
Бразилія теж зобов’язана своєю назвою легендарній землі – острову Бразил (о’бразом і Хай-Бразил) з ірландської міфології. Принаймні, так говорить одна з версій. Міфологічний острів в Атлантичному океані був нанесений на більшість карт XIV-XVII ст. Найчастіше його зображували на Захід від Ірландії.
Легендарний острів обіцяв великі перспективи, оскільки вважався островом Блаженних, Землею Обітованною. Тому експедиції на його пошуки робилися неодноразово. Так само з ним уособлювали багато нововідкритих земель. Однією з них, очевидно, могла стати Бразилія, яка вразила першовідкривачів своїм достатком.
За іншою версією, назва «Бразилія» з’явилася в 1510 році, коли лісабонський купець налагодив торгівлю місцевої червоною деревиною з метрополією. Португальці називали цінне дерево пау-Бразил (від португальського brasa – спека, вугілля), оскільки вирішили, що відшукали місце, звідки араби брали червоне дерево, відоме в Європі з XII ст.

5_krain_brasilia

джерело: nlo-mir.ru

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *