Чим приваблює туристів Хотинська фортеця

Хотинська фортеця – унікальна споруда ХІІІ-ХVІІІ сторіччя. Знаходиться у місті Хотин на берегах Дністра у Чернівецькій області. Комплекс є державним історико-архітектурним заповідником. Також його вважають одним із семи чудес України.
Ця місцина бере свій початок ще з часів князя Володимира Святославовича, який у Х сторіччі заснував тут Хотинський форт. Форт розміщувався на перетині важливих транспортних шляхів, які з’єднували Київ із Пониззям і Придунав’ям. Форт обороняв поселення Хотин і переправу через річку.
Згодом форт переробили на фортецю. За кілька століть її вигляд неодноразово змінювався, добавляли певні архітектурні деталі і розширюючи саму фортецю. 

Хотинська фортеця за час свого існування перебувала у складі Теребовлянського князівства, Шипинської землі, Молдовського князівства. Також була під владою Османської імперії, коли у 1920 році турецька армія захопила місто. З 1812 року – під владою Російської імперії.
Згодом фортеця втратила своє стратегічне значення. Найкраще із комплексу зберігся замок.
Нині до фортеці веде протоптана стежка: саме звідси зазвичай починаються екскурсії цим місцем. Поблизу стежки вам відкриється мальовнича панорама на берег Дністра: це популярне місце для фото фортеці. 

Варто скористатися послугами гіда: це допоможе збагатити прогулянку по Хотинській фортеці цікавими історіями з її минулого. З екскурсоводом можна прогулятися територією фортеці, зазирнути у 40-метровий колодязь. Тут вам повідають, як по колесу ходили солдати, щоб викачати з-під землі воду. Розкажуть, як жилося боржникам у борговій ямі та покажуть експозицію польсько-турецької війни. 

Тут також можна прогулятися коридорами фортеці з її довгими коридорами та баштами, послухати захопливі історії про привидів із казематів та підземель. Те, що тут живуть привиди, неодноразово казали працівники фортеці. Навіть керівництво комплексу стверджує, що один з охоронців щоночі чує у коридорах звуки невідомого походження, а інший запевняв, що чує скрип дверей, навіть коли вітру немає. На території фортеці, особливо в літню пору року, проводять масштабні фестивалі, свята козацьких і лицарських змагань, знімають фільми та відеокліпи.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *